WDŚ. Komunikat Górnika Zabrze

Kibic  -  18 marca 2024 13:16
29
13744

W sobotę na Stadionie Śląskim odbyły się Wielkie Derby Śląska, w których Górnik Zabrze pokonał chorzowski Ruch 2:1. Dla „Trójkolorowych” było to drugie zwycięstwo w sezonie w tych prestiżowych pojedynkach. Kilkadziesiąt godzin później w mediach zaczęły pojawiać się informacje o tym, że na obiekcie doszło do zniszczeń infrastruktury stadionowej. W poniedziałek doszło do spotkania w tej sprawie przedstawicieli Górnika Zabrze z władzami Stadionu Śląskiego, po którym to Klub opublikował komunikat, poniżej jego treść.

„Dnia 18.03.2024 r. o godz. 11:00 odbyło się spotkanie przedstawicieli Klubu z władzami Stadionu Śląskiego w sprawie stanu obiektu po 123. Wielkich Derbach Śląska. Górnik Zabrze nie powinien ponosić odpowiedzialności za brak właściwego nadzoru organizatora imprezy masowej. Z naszych informacji wynika, że do zniszczeń doszło w momencie, gdy kibice Ruchu Chorzów próbowali sforsować bramę i wtargnąć na sektor Górnika. Ochrona skoncentrowała się przede wszystkim na powstrzymywaniu kibiców organizatora. Jednocześnie pragniemy zwrócić uwagę, że zarówno przed meczem, jak i po zakończeniu spotkania, biuro bezpieczeństwa Górnika Zabrze nie zostało poinformowane i tym samym nie uczestniczyło w protokolarnym odbiorze oraz zdaniu sektora gości, co stanowi standardową procedurę. Mamy nadzieję, że dzięki zapisom z kamer monitoringu, służby bezpieczeństwa szybko ustalą wszystkich sprawców aktów wandalizmu i pociągną ich do odpowiedzialności. Liczymy, że pozwoli to na skupienie uwagi publicznej na najważniejszym elemencie Wielkich Derbów Śląska, czyli wydarzeniach boiskowych, a więc drugim z rzędu zwycięstwie Trójkolorowych”.

Graj i wygrywaj z nami na betcris.pl

Źródło: Górnik Zabrze
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
29 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

nic nie płacić do sadu i proces 20lat zrznania 38 000 tysiecy

Dokładnie NIC nie płacić sm/R\odom sie w łbach poprzewracało …

Pewnie były straty po wizycie kibiców Legii i próbują zwalic na naszych kibicow! Robowali sforsoeac bramę. zakazać im organizacji meczow na stsdionie śląskim.Totokoly odbioru powinny być przed meczrm!! Polskie piekielko!

Ja pierdole shut up analfabeto!

Ruch to bandyci Widzew Wisła Kraków odjebać się od kibiców Gornika

Nie wiem co bardziej żałosne… komunikat klubu czy te lamenty w komentarzach. Ogólnie to wstyd na całą Polskę. Jak do kogoś idziecie w gości to też rozwalacie mu np. kibel lub kuchnię?

A ktoś szedł w gościnne?? Przecież ruch nie grał u siebie a najlepsze jest nie wiem nie byłem nie widziałem ale się wypowiem kto był na meczu to wie co się działo

Nic nie wytłumaczy wandalizmu, to się nie obroni! Jeżeli jest protokół przekazania podpisany przez przedstawiciela Górnika Zabrze, to odpowiedzialność spada na Nasz klub i Nasz klub powinien ponieść tego konsekwencje lub osoba, która podpisała taki protokół! Stadion Śląski nie jest obiektem „twu” ruchu,! Tak samo należy dbać o Nasz obiekt przy Roosevelta przekazując i odbierając go od przyjezdnych każdorazowo! Jest wina musi być kara!

Własnie że nic nie zostało podpisane przez naszego przedstawiciela …

Angelo, może masz rację, ale czytałeś artykuł? Jakbyś czytał to byś doczytał, że nikt ze strony Górnika sektora nie odbierał.

Sektor był odebrany przed meczem, natomiast po meczu nasz przedstawiciel nie podpisał protokołu właśnie dlatego, że straty były kolosalne. Nie chodzi o te kible i grzejniki, to max kilkadziesiąt tyś. zł. ale o serwerownie tam straty mogą być nawet 1mln. Oczujnikowanie całego dachu, oświetlenie itd. Śląski da fv smrodkom, oni nam, my nie zapłacimy bo albo kasa na wypłaty albo zapłacić za działanie kiboli. Dlatego ESA zablokuje nam wypłatę. Dostaniemy zakaz na wyjazdy do końca sezonu i na derby 5 lat jak to było z Piastem niestety…

Póki co nic konkretnie nie wiadomo, ale jak się potwierdzą pierwotne oskarżenia to wstyd!! Podobno u nas zawsze jest kultura … Jeszcze jakby to było na cichej to pal tam licho, ale jak okaże się, że SS został przez nas zniszczony to siara na całą Polskę i nic nie będzie usprawiedliwieniem takiej patologii.

obojetnie kto to zrobil ta dewastacja swiadczy tylko o prymitywach mianujacych sie kibicami masakra

Niestety syf poszedł w Polskę. Nikt i nigdzie nie piszą o samym meczu tylko o zdemolowaniu stadionu i to jeszcze neutralnego stadionu. Byłem w życiu na 6 wyjazdach Górnika i czegoś takiego nie widziałem. Przykre to w ciul. Mam wrażenie, że pewna część kibiców pojechała tam tylko w jednym celu. Trzeba było iść się napier….ć do lasu. Nie ma opcji, że nasz klub uniknie konsekwencji a te będą na pewno bolesne. Tym bardziej, że kasa Górnika zarasta kurzem i pajęczynami.

wstyd i gańba kiedyś sztywni koledzy z młyna ze starej gwardii raz dwa by zrobili porządek i przykładowo ukarali by sami za taką głupotę dzisiej całe to tałatajstwo ościenne zepsuło święto i dobre imię prawdziwych kibiców Gornika

Idiotyzm ,debilizm do potęgi N! Co trzeba mieć w głowie żeby ,,walczyć,,z szaletami? A do tego, to stadion śląski nie jest ruchu tylko ślązaków! Wstyd jak … na całą Polskę!

Mam na liczniku około 10 wyjazdów kilkanaście lat temu. Zawsze były jakieś zasady, nikt nic nie niszczył bo rzecz nie odda. To co się wydarzyło to wstyd na całą Polskę. Jedna wielka patologia bezmózgich troglodytów. Nie ważne czyj by to był stadion to wielki wstyd. Żeby było śmieszniej to nawet nie był stadion śmierdzieli. Takich debili powinno się izolować od społeczeństwa. I nie przyjmuje argumentów, które się pewnie pojawią później, że była to garstka osób. Ktoś na to patrzył i pozwolił. Na następnym meczu jak ktoś krzyknie wszyscy wstają i śpiewają proponuję nic nie robić. Nie rozumiem jak można się utożsamiać z takim debilizmem.

Niestety wyszło bardzo źle.Za rok będziemy mieć skończony piękny stadion i pewnie nie chcemy żeby ktoś go dewastował.A stadion śląski jest śląski czyli też Nasz.Chcesz się nawalać idź do lasu.Obiekty trza szanować żeby było gdzie grać,nieważne której to jest drużyny.Winni powinni za to odpowiedzieć.

Bardzo to wszystko smutne. Wiem że na pewno nie wszyscy tam obecni brali w tym udziału. Ale nie może być tak że nasz kochany Górnik jest reprezentowany przez tak prymitywne osoby które dopuściły się demolowania stadionu śląskiego. Wiemy jaka jest sytuacja w klubie że liczy się każda złotówka a teraz grożą nam kary. Tyle się mówiło przed WDŚ o biletach. Że mało że powinno być więcej. Hmm jeżeli Ruch się utrzyma to z całą pewnością nie dostaniemy ani pół biletu. A osoby które się dopuściły demolowania stadionu powinny zostać ukarane.

Kuźwa, demolować naszą świątynię. Wstyd

Czekam dalej na komunikat Torcidy, ale ta cisza nie wróży nic dobrego.

Ta cisza mówi sama za siebie. Co poniektórzy wytrzezwieli i koks przestał działać z gorzałą i rozum powraca! Widziałem wiele razy takich ubogich umysłowo jak popili a zażywają koks Efekt zawsze ten sam–agresja i chęć rozp…czegokolwiek. Woda w mięśniach i siano w głowie!

jebać ruch Górnik nic psom z Chorzowa. nie zaplaci

W jednym klub ma rację,nic nie powinien Górnik płacić, mają listę wszystkich obecnych na tym meczu jest to 2040 osób tak mi się wydaje, więc sumę szkód podzielić przez 2040 i równo wszystkich obecnych obciążyć. Zdaję sobie sprawę z tego że rozpie…l robiła garstka ale cała reszta się przyglądała a ,,kumaci,, podpuszczali,na przyszłość na to nie pozwolą. Tak na marginesie pisuar i drzwi nie oddają,a śmierdziel już tak. Pozdrawiam normalnych

chorzowskie świnie demolowały sektor teraz próbują przeciepnąć winę na KSG

100% POPARCIA śmie/R\dziele mogą nom cmoknąć w pompka …

Co zjeby, wstyd dla Górnika

Jak się ma taką potrzebę, to można się obrażać, poniżać, wyśmiewać… Ale niszczyć stadion – symbol, stadion wszystkich Ślązaków? Szczyt debilizmu, jest monitoring, wyłapać, naprawiać własnymi rękami albo płacić za naprawę. myślenie nie boli!!! Za rok przyjadą do nas widzew, wisła (razem z tymi z chorzowa) i zrobią nam kuku na naszym pięknym stadionie… Wszystko wraca. Wstyd, co z tą kulturą? Bedziemy teraz śpiewać dalej, że u nas jest kultura? Co z oświadczeniem Torcidy? Będziecie się bronić, macie argumenty?

Zakłamane hipokrytki z chorzowa

Zniszczone bandy LED na stadionie. Piast Gliwice pozywa Ruch Chorzów na niemal milion złotych

Do Piłkarskiego Sądu Polubownego PZPN trafił pozew o odszkodowanie na sumę 927 tys. zł wraz z odsetkami, za uszkodzone na stadionie Piasta Gliwice bandy LED. Do zniszczenia elementów reklamowych przyczyniły się odpalone przez kibiców gospodarzy race.