W piątek sparing z FC Fastav Zlin

Kaszpir  -  26 stycznia 2017 19:12
0
925

W piątek 27 stycznia zespół Górnika Zabrze rozegra swoje drugie spotkanie kontrolne. Przeciwnikiem „Trójkolorowych” w Czechach będzie miejscowy FC Fastav Zlin.

W pierwszym sparingu podopieczni Marcina Brosza ulegli Banikowi Ostrava 1:3, a jedynego gola strzelił świetnie dysponowany Dawid Plizga. Okres przygotowawczy to czas na sprawdzenie różnych rozwiązań, dlatego należy spodziewać się kolejnych roszad w składzie. Być może uda się zobaczyć w akcji Davida Ledeckiego, który z powodu urazu w ostatnim czasie był oszczędzany przez sztab szkoleniowy. W meczu z Banikiem swoje okazje do zdobycia gola miał inny napastnik, Szymon Skrzypczak i wcale nie można wykluczyć, że był to jego ostatni mecz w barwach Górnika. Skrzypczak w środku tygodnia pojawił się na sparingu Odry Opole i zebrał pochlebne recenzje od trenera, który poprosił zarząd o załatwienie formalności związanych z pozyskaniem zawodnika.

Mecz Górnika z czwartą drużyną czeskiej ekstraklasy będzie okazją do odniesienia pierwszego zwycięstwa w 2017 roku. Opiekunem naszych najbliższych rywali jest Bohumil Panik znany w Polsce z pracy w Lechu Poznań, Miedzi Legnica i Pogoni Szczecin.

Początek zawodów w piątek o godz. 12:30 w Zlinie.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments