Vako skuteczny również w reprezentacji Gruzji

W.  -  8 czerwca 2019 14:09
0
2922

Valeriane Gvilia dołączył do Górnika Zabrze w zimowym okienku transferowym na zasadzie półrocznego wypożyczenia ze szwajcarskiego FC Luzern. Okres ten wystarczył, aby zawodnik swym talentem i zaangażowaniem przekonał do siebie sympatyków czternastokrotnego mistrza Polski, zyskując ich ogromną sympatię. Oprócz bardzo dobrych wyników w grze klubowej 25-letni zawodnik może pochwalić się również imponującymi występami w reprezentacji Gruzji.

Podczas rozegranego w piątek pojedynku w ramach eliminacji do mistrzostw Europy, w Tbilisi reprezentacja Gruzji zwyciężyła z Gibraltarem 3:0 (1:0), odnosząc jednocześnie pierwszą wygraną w rozgrywkach. Wynik meczu otworzył w 30. minucie spotkania właśnie Valeriane Gvilia, kolejnym, celnym strzałem popisał się Giorgi Papunaszwili (59′), a rezultat spotkania ostatecznie ustalił występujący w Koronie Kielce – Wato Arweladze (76′ k).

Zawodnik Górnika spędził na boisku pełne 90 minut meczu, oprócz gola popularny „Vako” zaliczył także asystę przy golu Papunaszwiliego. Po meczu trzeciej kolejki eliminacji mistrzostw Europy reprezentacja Gruzji plasuje się na trzeciej lokacie w tabeli grupy D, mając na swoim koncie 3 punty. Gruzinów wyprzedza pierwsza w stawce Irlandia (7 punktów) oraz zajmująca drugą pozycję Szwajcaria (4 punkty).

Valeriane dołączył do Górnika 11 stycznia 2019 roku. W ostatnim półroczu wystąpił w barwach Górnika 18-krotnie, w tym raz w meczu Pucharu Polski. Zawodnik zawsze pojawiał się na murawie w podstawowej jedenastce. Łącznie 25-letni pomocnik spędził na boisku 1511 minut. Dorobek strzelecki Valeriana to jeden gol zdobyty w pojedynku z Zagłębiem Sosnowiec, wygranym przez Zabrzan 2:1 oraz cztery asysty. Wierzymy, że piłkarz nie powiedział jeszcze ostatniego słowa i swą piłkarską karierę postanowi kontynuować właśnie przy Roosevelta. Liczymy na pomyślne rozmowy i porozumienie klubów w kwestii przyszłości zawodnika i transferu, który satysfakcjonował będzie każdą ze stron.