Udowodnić wyższość nad rywalem!

W.  -  16 marca 2024 11:54
0
1122

Zaledwie kilka godzin dzieli nas od niezwykle emocjonującego pojedynku pomiędzy Ruchem Chorzów i Górnikiem Zabrze, który punktualnie o godzinie 17:30 rozegrany zostanie na Stadionie Śląskim w ramach 25. serii PKO BP Ekstraklasy. Dla kibiców obu drużyn Wielkie Derby Śląska to piłkarskie święto, niczym hiszpańskie El Clasico, wierzymy, że także 123. odsłona piłkarskiej rywalizacji pomiędzy dwoma utytułowanymi drużynami ze śląską tożsamością nie zawiedzie, niosąc mnóstwo emocji, goli i finalny triumf Górnika Zabrze.

Na brak emocji oraz bramek w Wielkich Derbach Śląska fani na ogół narzekać nie mogli. W dziesięciu ostatnich starciach Górnika z Ruchem pięć razy górą byli Trójkolorowi, dwukrotnie spotkania kończyły się remisem, zaś trzy mecze przyniosły zwycięstwo chorzowskiego zespołu. W żadnym z tych pojedynków kibice nie mogli narzekać na brak goli. Ostatnie derbowe spotkanie rozegrane zostało 15 września 2023 roku w Zabrzu, niosąc triumf biało-niebiesko-czerwonych, którzy po golu Lukasa Podolskiego (51′) fetowali zwycięstwo nad odwiecznym rywalem. Mamy nadzieję, że po ostatnim gwizdku Szymona Marciniaka  pomeczowe nastroje będą dzisiaj tak samo dobre, zwłaszcza że więcej argumentów po swojej stronie mają podopieczni Jana Urbana, którzy ostatnimi czasy spisują się bardzo dobrze, czego zdecydowanie nie można powiedzieć o naszym przeciwniku. Po 24. kolejkach PKO BP Ekstraklasy, Górnik z dorobkiem 36 punktów plasuje się na siódmej pozycji w tabeli, siedemnaste miejsce zajmuje natomiast beniaminek z Chorzowa, który zgromadził o połowę mniej „oczek” od zabrzan. Przed tygodniem Trójkolorowi bezbramkowo zremisowali przy Roosevelta z Lechem Poznań 0:0, natomiast Niebiescy przegrali wyjazdowe spotkanie ze Stalą Mielec 3:1. Podopieczni Janusza Niedźwiedzia z 18. punktami nie mogą być więc pewni utrzymania, o które nie musi bać się Górnik, który do dzisiejszego prestiżowego meczu może podejść z nieco mniejszym ciężarem gatunkowym i presją, ciążącą na zespołach, walczących o ligowy byt. Patrząc jednak na charakter dzisiejszego meczu, presja towarzyszyć będzie obu drużynom, czującym rangę derbowego starcia i świadomym tego, jak ważne jest to spotkanie między innymi dla sympatyków obu klubów, którzy w odmiennych nastrojach opuszczać będą wieczorem „Kocioł Czarownic”.

Radość, w obozie której z drużyn pojawi się po zakończeniu 123. Wielkich Derbów Śląska? O tym przekonamy się już niebawem. Tymczasem przed samym spotkaniem atmosfera piłkarskiego święta została nieco nadszarpnięta przez organizatora, który nałożył na kibiców gości sporo ograniczeń, z których część budzić może spory niesmak. Jesteśmy jednak przekonani, że zemści się to na boisku, na którym triumfować będą zabrzanie, którzy jeszcze bardziej skomplikują sytuację swych rywali, pozbawiając ich punktów i utrudniając walkę o utrzymanie w najwyższej polskiej klasie rozgrywkowej, od której Ruch zdaje się  tak piłkarsko, jak i organizacyjnie mocno odstawać, czego chorzowianie dowiedli w ostatnich dniach i co miejmy nadzieję potwierdzą na murawie, ulegając Górnikowi (stawiamy na 1:3).

Graj i wygrywaj z nami na betcris.pl

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments