Tylko cztery kluby bez zaległości wobec piłkarzy? Czy Górnik otrzyma licencję?

Milo  -  15 maja 2013 07:53
0
907

iwan_gornik_ruch_1213
Komisja ds. licencji klubowych ogłosi dziś, które kluby dostaną licencję na grę w ekstraklasie w sezonie 2013/14. Decyzja nie będzie ostateczna, bowiem wszystkim członkom przysługuje jeszcze tryb odwoławczy, ale trzymając się deklaracji jej członków oraz władz PZPN, tym razem szansa na cofnięcie odmowy przyznania licencji będzie niewielka.

Najbardziej zagrożona na pewno jest warszawska Polonia.Decyzja komisji będzie o tyle ważna dla wszystkich zagrożonych spadkiem, że w przypadku nie przyznania jej jednemu klubowi, zostanie on automatycznie przesunięty na ostatnie miejsce na koniec sezonu.

Najważniejszym zagrożeniem dla klubów jest sytuacja finansowa. Ponoć tylko cztery kluby nie mają żadnych zaległości wobec swoich piłkarzy. Są to walczące o mistrzostwo Legia i Lech, a także Zagłębie Lubin i Piast Gliwice. Komisję interesowały zaległości wobec piłkarzy na ostatni dzień grudnia 2012 roku. Bardzo ważna była też prognoza finansowa, czyli informacja, z jakich środków kluby chcą pokryć swoją działalność.

źródło: Sport
foto: Kamil Dołęga/Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments