Trybuny zamknięte! (panorama). Co z czwartą? „Bądźmy dobrej myśli”

kamres  -  28 kwietnia 2013 09:27
0
1326

stadion13_kwiecien2013

We wtorek powinny były zakończyć się prace przy budowie stadionu. Jak dobrze wiemy, tak się nie stało. Na otarcie łez Redakcja Roosevelta81.pl przygotowała dla Was niespodziankę.

Pierwsze, co rzuca się w oczy na placu wschodnim to… zrobiony porządek. Zniknęła część wolnoleżących elementów. Od strony północnej postawiono murek stanowiący balustradę chroniąca przed upadkiem z poziomu +1. Również w tej części budowy, na dachu budynku kas pojawiły się zbrojenia pod murek. Środkowy budynek zyskał nową ścianę, a ten od strony południowej wzbogacił się o obydwie rzeczy wymienione przed chwilą.

W poniedziałek odbył się demontaż żurawia nr 3, który znajdował się w północno-wschodniej części placu budowy. A z trybuny północnej znikły szalunki stropowe poziomu +2. Jedna ze zwyżek znajdująca się poziom wyżej przeniosła się bardziej na zachód by tam kontynuować układanie elementów stalowych dachu. W kolejnych segmentach trybuny wschodniej przybyło rurek stanowiących ażurową elewacje stadionu.

Wewnątrz trybuny południowej zdjęto deskowania podtrzymujące strop poziomu +2 oraz postawiono ścianę nośną klatki schodowej. Dodatkowo zauważyliśmy kolejne dźwigary. W sobotę nastąpiła kolejna historyczna chwila, wszystkie elementy żelbetowe trybun są już na swoim miejscu!

Bardzo powoli zbliża się koniec robót dla I etapu budowy naszego stadionu i pora już myśleć o zdobyciu środków pieniężnych na postawienie trybuny zachodniej. – Z tego co wiemy, projekt jest gotowy. Nie wiem, czy na dzień dzisiejszy przeznaczone są jakieś środki finansowe na poziomie 80 – 90 milionów złotych, które pozwolą wybudować czwartą trybunę. Jak oddamy I etap stadionu to myślę, że będzie już dużo łatwiej. Bądźmy dobrej myśli – zdradził Roosevelta81.pl Prezes klubu Artur Jankowski.

Na koniec wspomniana niespodzianka. Panorama trybun z piątkowego dnia budowy. Prosimy kliknąć w obrazek, aby zobaczyć go w pełnym rozmiarze.

Stitched Panorama

źródło: Roosevelta81.pl
foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments