Trybuna południowa (prawie) skończona, a miał być cały pierwszy etap

kamres  -  7 kwietnia 2013 09:33
0
1058

stadion_kwiecien_2013

Zima nie odpuszcza. Na stokach panują idealne warunki do szusowania, ale czy tak miał wyglądać kwiecień na budowie? Zapewne nie. Sprawdzamy co zmieniło się na budowie nowego stadionu Górnika.

Na placu wschodnim postawiono kolejne deskowania pod budynki kas oraz wylano beton. Podkonstrukcja stalowa elewacji wzbogaciła się o kolejne elementy pionowe przymocowane do odciągów dźwigara.

Jak już wiadomo, trybuna północna otrzymała najcięższe elementy zadaszenia. Na przestrzeni tygodnia konstrukcja stalowa została uzupełniona o kolejne płatwie, czyli poziome kratownice prostopadłe do dźwigarów dachu.

Trybuna południowa, nie wliczając obu przyległych naroży, jest skończona pod kątem elementów prefabrykowanych. W narożniku południowo-wschodnim położono kolejne stopnice, które powoli zamykają tą część obiektu. Z kolei południowo-zachodnie naroże stadionu jest przygotowane pod zamontowanie rygli na poziomie +3. Nie wszystkie womitoria są jeszcze skończone, a te najbliżej trybuny zachodniej należy jeszcze uzbroić i zalać betonem.

Komentarz Redakcji Roosevelta81.pl (Kamres): Wraz z początkiem kwietnia, według zapowiedzi „Dziennika Zachodniego”, na stadion miały przyjechać pierwsze elementy pokrycia dachu z blachy trapezowej. Póki co, nie udało się jednoznacznie stwierdzić, czy takowe części są na placu budowy. Jeśli coś ruszy w tej sprawie, to oczywiście poinformujemy Was o tym w naszym serwisie.

Trybuny pną się do góry. Kiedy zobaczymy wszystkie elementy prefabrykowane na swoich miejscach? Może to nastąpić już podczas najbliższego meczu ligowego przy ulicy Roosevelta 81, o ile pracownicy się mocno pospieszą. Znając życie, nastąpi to pewnie dopiero przed spotkaniem z Ruchem Chorzów. W sumie czemu nie? Derby z rywalem zza miedzy będą doskonałą okazją do świętowania, z powodu zakończenia kolejnego „małego etapu” budowy naszej świątyni.

Zaraz, zaraz, czy przypadkiem stadion nie miał być skończony właśnie do tego meczu? Kwiecień 2013, pamiętacie? Będąc na Wielkich Derbach Śląska, rozglądnijcie się po obiekcie i zastanówcie, ile jest jeszcze roboty do wykonania, a otrzymacie odpowiedź: jakie jest opóźnienie na budowie…

źródło: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments