Torcida Girls nie zwalnia tempa

W.  -  21 lipca 2019 20:45
0
5927

Torcida Girls to wyjątkowa grupa, zrzeszająca najwierniejsze sympatyczki Górnika Zabrze, mająca na swoim koncie wiele ciekawych akcji promujących zabrzański klub, jednak nie tylko. Trójkolorowe fanki angażują się również w wiele społecznych inicjatyw. Postanowiliśmy porozmawiać z dziewczynami o ich pasji do futbolu, dotychczasowych dokonaniach oraz planach na nowy sezon.

Jak rozpoczęła się historia związana z powstaniem Waszej grupy?

– Grupa Torcida Girls powstała z inicjatywy Torcidy Górnik. To właśnie oni dali nam możliwość utworzenia grupy, która będzie zrzeszać najwierniejsze fanatyczki Górnika Zabrze.

Ile fanek liczy Torcida Girls?

– Ilość osób w grupie nieustannie się zmienia, ponieważ nasze szeregi są stale otwarte dla nowych dziewczyn. Aktualnie jest nas jedenaście.

Każda z Was jest inna, lecz łączy Was wspólna pasja i chęć niesienia pomocy.

– Dokładnie. Różnimy się pod wieloma względami, takimi jak praca, wiek, sposób bycia itp. Tym, co nas łączy jest miłość do Górnika Zabrze i chęć pomagania. Każda z nas jest w stanie poświęcić wiele dla idei grupy.

Jaki cel determinuje Wasze działania?

– Chciałybyśmy po prostu uszczęśliwić jak największą ilość osób i inspirować do tego innych ludzi. Pokazać, że wspólnymi siłami można osiągnąć wiele oraz że Torcida to jedna wielka, wzajemnie wspierająca się rodzina.
Piłka nożna to Wasza pasja, która na dobre zagościła w Waszym życiu.

– Tak, każda z nas wiele poświęca z miłości do klubu. Górnik Zabrze i Torcida Girls to nieodłączna część naszego życia. Nie myślimy o klubie, tylko wtedy, gdy jest mecz, ale każdego dnia. Tak samo w naszej grupie nie ma chwili, byśmy nie dyskutowały o kolejnej akcji.

Podczas meczów można spotkać Was na trybunach, ale nie tylko.

– Przed każdym meczem mamy rozłożoną swoją strefę. Dzieci mogą skorzystać w niej z malowania twarzy, farbowania włosów, mogą wspólnie z nami rysować, kolorować, jak również korzystać z oferowanych przez lub piłkarzyków i bramek. Starsi kibice mogą nas odwiedzić i zakupić gadżety, które wspierają naszą działalność. A tuż przed pierwszym gwizdkiem pojawiamy się na trybunach, aby wspierać naszych piłkarzy w walce o punkty.

Jakie działania realizujecie jako Torcida Girls?

– Jako Torcida Girls przed meczami zapewniamy atrakcje w strefie rodzinnej, o czym wspomniałam już wcześniej. Nasze działania skierowane są głównie dla dzieci, zwłaszcza tych z rodzin ubogich. Organizujemy wiele akcji, które wspierają ludzi i zwierzęta w potrzebie. Odwiedzamy różne ośrodki pomocy, instytucje, rodziny, schroniska, bierzemy także udział w festynach i piknikach charytatywnych. Znajdujemy potrzebujących same bądź korzystamy z wielu zaproszeń do pomocy, które do nas napływają.
Najciekawsza z akcji, w której dotychczas uczestniczyłyście?

– Każda akcja jest inna, wyjątkowa i przynosi różne emocje. Nie udałoby nam się wskazać jednej, zwłaszcza że każda z nas pewnie wybrałaby inną.

Pomaganie daje Wam mnóstwo frajdy i satysfakcji.

– Zdecydowanie. Uśmiech tych, którym pomagamy to najlepsza zapłata za nasze zaangażowanie i poświęcenie. A przy tym, po prostu świetnie się ze sobą bawimy.

Kiedyś na stadionach kobiety były rzadkością, dzisiaj na trybunach zasiada sporo fanek.

– Bardzo nas to cieszy, zwłaszcza kiedy widzimy, że na trybunach zasiadają prawdziwe fanatyczki, które przyszły na mecz, aby wspierać swoją drużynę, a nie zajmować się w tym czasie czymś mniej istotnym.

Jak odbierają Was pozostali kibice?

– Pozostali kibice mocno nas wspierają i podziwiają nasze działania. Spotkałyśmy się z  wieloma słowami uznania, płynących nie tylko od kibiców Górnika Zabrze. To bardzo cieszy i dodatkowo motywuje.

W piątek oficjalnie zainaugurowany został nowy sezon. Czy możecie zdradzić swoje plany na kolejny rok?

– Zdradzić możemy jedynie tyle, że z naszej strony będzie się działo bardzo dużo ciekawych i pożytecznych rzeczy. Nie zamierzamy zwalniać tempa, a wręcz przeciwnie, chcemy je jeszcze bardziej podkręcić, ponieważ stale jesteśmy potrzebne. A z końcem sezonu mamy oczywiście zamiar cieszyć się i świętować zdobycie piętnastej, wyczekiwanej gwiazdki.
Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl/Torcida Girls

 

 

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments