Torcidos  -  23 kwietnia 2014 22:09
0
1045

Druzyna_GKS_Katowice_1314

W środku tygodnia swoje spotkania rozgrywały nasze zgody GKS Katowice zremisował w Ząbkach z miejscowym Dolcanem, natomiast ROW Rybnik po raz kolejny poległ. Tym razem okazał się słabszy od Miedzi Legnica tym samym rybniczanie muszą liczyć na cud, aby pozostać w I lidze.

Dużo więcej obiecywano sobie po spotkaniu w Ząbkach. W końcu grały ze sobą dwie drużyny, które wciąż mają szansę o awansu do T-Mobile Ekstraklasy. Oba zespoły podeszły do meczu z dużym respektem dla przeciwnika, który niestety nie wpłynął pozytywnie na przebieg środowego meczu. Najlepszym określeniem, opisującym pierwszą połowę jest chaos. Większość akcji kończyło się po 2-3 podaniach, a klarownych sytuacji mieliśmy jak na lekarstwo. Więcej z gry miał Dolcan, lecz strzały Dariusza Zjawińskiego nie znalazły drogi do bramki. W odpowiedzi dobrą akcją popisał się Janusz Gancarczyk, którego uderzenie świetnie obronił Maciej Humerski. W drugiej odsłonie inicjatywę również mieli piłkarze z Ząbek, jednak nie udało im się udokumentować przewagi bramką. Jedynym pozytywem spotkania w wykonaniu „GieKSiarzy” jest fakt, że zdołali zagrać na zero „z tyłu”. GKS Katowice do drugiego w tabeli Górnika Łęczna traci już 9 „oczek” marzenia o awansie trzeba zostawić na przyszły sezon.

ROW Rybnik spotkaniem z Miedzią Legnica miał udowodnić kibicom, że potrafi zmobilizować się i przeciwstawić się rywalowi. Jednak tym razem wyszło klasycznie, czyli jak to w tym sezonie bywa – porażką. Rybniczanie, choć przez długi czas utrzymywali bezbramkowy wynik polegli na 10. minut przed końcem pierwszej połowy, gdy pomocnik klubu z Legnicy Patryk Szymański wyprowadził swój zespól na prowadzenie.  W drugiej połowie zawodnicy ROW-u mieli kilka okazji do wyrównania jednak tradycyjnie szwankowała skuteczność. Świetnie dysponowani goście podwyższyli wynik spotkania na około kwadrans przed końcem spotkania, a na listę strzelców po raz drugi wpisał się Szymański. Piłkarz Miedzi Legnica dobrze przyjął piłkę i spokojnie umieścił ją w bramce strzeżonej przez Bucka. Na tym jednak goście nie poprzestali w doliczonym czasie gry wynik spotkania ustalił Wojciech Łobodziński. Do końca sezonu zostało jeszcze 8 spotkań drużyna z Rybnika do bezpiecznego miejsca traci 7 punktów. Gra i styl drużyny nie zachwyca, dlatego szanse ROW-u na pozostanie w I lidze diametralnie zmalały.

Pełne 90. minut spotkania w barwach rybniczan zagrał Michał Płonka na kwadrans przed końcem spotkania z murawy zszedł Szymon Sobczak.