To dzięki jego bramce Górnik wrócił do ekstraklasy

Luq  -  24 lutego 2013 19:06
0
1034

zahor
Po kilkunastu miesiącach przerwy, na występy w MSV Duisburg i Jagiellonii Białystok, wrócił do Górnika zawodnik, którego gol przypieczętował awans drużyny z Roosevelta do Ekstraklasy w sezonie 2009/10. Tomasz Zahorski, bo o nim mowa, w poniedziałek najprawdopodobniej zagra w pierwszym składzie.

Przypomnijmy, że „Zahor” najlepszy okres w swojej karierze miał właśnie w Zabrzu, kiedy trafił nawet do reprezentacji Polski, notując występ na EURO 2008. Później było już coraz słabiej, ale napastnik zapisał się w historii Górnik tym, że to właśnie jego gol zapewnił drużynie awans do elity po rocznej grze w I lidze. Było to w wyjazdowym starciu z Dolcanem Ząbki, kiedy trafił do siatki rywali w 78. minucie, czym wprawił w euforię kibiców. Tych samych, którzy chłodno przyjęli go podczas oficjalnej prezentacji drużyny. Fani mają mu za złe sposób, w jaki rozstawał się z klubem.

Zahorski zimą parafował półroczną umowę z 14-krotnym mistrzem Polski, choć miał także ofertę z Piasta Gliwice. – Podpisałem taki motywacyjny kontrakt. Mam nadzieję, że wspólnie sobie tutaj w jakiś sposób z klubem pomagamy i jest to uczciwa forma promocji – mówił przed wyjazdem na obóz do Turcji „Zahor”, który ma o co walczyć. – To jest dla niego ostatnia szansa, aby zaistnieć i udowodnić, że warto było dać mu szansę. Dostał kredyt zaufania od trenera Adama Nawałki i teraz będzie chciał go spłacić – powiedział w rozmowie z Roosevelta81.pl Marek Motyka, były szkoleniowiec „Trójkolorowych”.

Bardzo prawdopodobne, że okazję by odpłacić się za dane mu zaufanie „Zahor” będzie miał już w pierwszym meczu rundy wiosennej z Piastem. Jego szanse na występ od pierwszej minuty są spore, ponieważ kontuzjowani są Prejuce Nakoulma i Mateusz Zachara, a Irek Jeleń jeszcze nie złożył podpisu pod kontraktem (ma to nastąpić we wtorek lub środę). Natomiast pozostali kandydaci do gry w ataku nie mają takiego doświadczenia i raczej brani są pod uwagę jako zmiennicy. Dodatkowym argumentem przemawiającym za Zahorskim są dwa gole „wbite” w sparingowym meczu Zagłębiu Sosnowiec, wygranym 3:0.

W tym miejscu można natomiast przeczytać podsumowanie transferów redakcji Roosevelta81.pl.

źródło: Roosevelta81.pl

[youtuber youtube=’http://www.youtube.com/watch?v=WeEO9qhsooY&feature=player_embedded’] Fanatyczny doping Torcidy, doprowadził piłkarzy do wygranej w Ząbkach
wszystkie filmy dostępne na Torcida.eu

[youtuber youtube=’http://www.youtube.com/watch?v=glg8G5ZHna0&feature=player_embedded’] Przeżyj to sam, przeżyj to sam, Górnik Zabrze ekstraklasę ma! – tak śpiewali kibice po meczu w Ząbkach
wszystkie filmy dostępne na Torcida.eu

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments