Termin ukończenia dachu minął, a prace dalej trwają (galeria)

kamres  -  25 października 2014 15:48
0
1112

budowa_stadion_24_10_14

Chociaż termin wyznaczony przez Zamawiającego minął w tym tygodniu, nie wiele pozostało do zakończenia prac na dachu obiektu. Spółka Stadion zgodnie z umową powinna naliczać teraz kary finansowe dla Mostostalu Zabrze GPBP S.A.

Z dniem 24. października upłynął termin na wykonanie pokrycia zadaszenia. Jak widać gołym okiem, prace nadal trwają. Według naszych szacunków powinno to jeszcze potrwać 2-3 tygodnie. W tym samym dniu upłynął również czas na wykonanie instalacji CO oraz dwóch wymiennikowni zlokalizowanych w narożnikach kondygnacji -1. Jak mają się prace w tym rejonie budowy? Tego niestety nie jesteśmy w stanie sprawdzić.

Jeszcze parędziesiąt metrów kwadratowych połaci dachowej pozostało do ułożenia pracownikom, na nowym stadionie Górnika. Do ukończenia są środkowa cześć trybuny wschodniej oraz narożnik północno-zachodni. Ponadto dach należy jeszcze uszczelnić w miejscach przerw dylatacyjnych za pomocą nakładki z blachy płaskiej o grubości 1 mm. Oprócz układania blach robotnicy równocześnie uzupełniają dach płytami poliwęglanowymi. Na trybunie północnej odbywa się również montaż rynny opaskowej po zewnętrznej części połaci, z której woda deszczowa zasysana będzie podciśnieniowo do zbiorników retencyjnych. Nowością na stadionie są też kable zasilające oświetlenie murawy, które zainstalowano pod dachem.

Zapraszamy do zobaczenia zdjęć z galerii:

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments