Termalica – Górnik 1:1. „Trójkolorowi” w 1. lidze!

Milo  -  14 maja 2016 17:26
0
1320

oss_danch_gornik_korona_1516

Górnik Zabrze tylko zremisował z Termalicą 1:1. Górnicy zostali zdegradowani do 1 ligi.

Trener Żurek w porównaniu z ostatnim meczem zdecydował się na dwie zmiany w wyjściowym składzie. Do składu po pauzie za nadmiar żółtych kartek powrócił Kopacz w miejsce kontuzjowanego Ossa, swoją szansę dostał także Kante, który zastąpił Stebleckiego.

Zabrzanie nie mając nic do stracenia od razu ruszyli do ataku, po kilku sytuacjach udało się umieścić piłkę w bramce, co ciekawe ze stałego fragmentu gry idealnie przymierzył Kurzawa, zdobywają swojego pierwszego – jakże ważnego dla Górnika – gola w Ekstraklasie. Gospodarze „Gónikom” zagrozili tylko raz, gdy swojego szczęścia próbował Babiarz, ale uderzył niecelnie. W pierwszej połowie „Trójkolorowi” byli pewni swego, a wiatr w żagle dodał strzelony gol.

Druga połowa rozpoczęła się już zdecydowanie inaczej. Zabrzanie oddali inicjatywę Termalice, a na efekty czekać długo nie trzeba było. Kędziora wygrał fizyczne starcie z Kopaczem i umieścił piłkę w bramce po strzele piłki głową. Wydawało się, że „Górnicy” znów oddalają się od Ekstraklasy, ale nagle pojawiła się informacja, ze Śląsk wygrywa z Łęczną już 3:1. Wystarczyło strzelić zwycięskiego gola, a Ekstraklasa zostałaby w Zabrzu. Najpierw próbował Gergel, później Kurzawa, ale wciąż niecelnie. Otwarci „Górnicy” mogli narazić się na kontrataki, ale gospodarze podobnie jak zabrzanie pudłowali. Mimo licznych prób zabrzanie nie zdołali strzelić zwycięskiego gola.. tym samym Górnik spadł do 1.ligi!

Termalica – Górnik 1:1 (1:1)
0:1 – Kurzawa, 23′
1:1 – Kędziora, 52′

Termalica: Pilarz – Fryc, Sołdecki, Staňo, Ziajka – Biskup (68′ Gutkovskis), Kupczak, Babiarz (86′ Markowski), Foszmańczyk, Juhar – Nikolić (46′ Kędziora)
Trener: Pitor Mandrysz

Górnik: Kasprzik – Szeweluchin, Danch, Kopacz – Kallaste, Przybylski, Kurzawa, Matuszek (74′ Steblecki) – Kante (63′ Skrzypczak), Cerimagić (78′ Janota), Gergel.
Trener: Jan Żurek

Żółte kartki: Stano, Sołdecki, Biskup – Kurzawa, Cerimagić