Taofeek Ismaheel wrócił do Górnika Zabrze po okresie wypożyczenia do Lecha Poznań, z którym sięgnął po mistrzostwo Polski. Nigeryjczyka zabrakło jednak na premierowym treningu drużyny trenera Michala Gasparika.
Ismaheel ma za sobą niezły sezon. Skrzydłowy rozpoczął rozgrywki w barwach Górnika, dla którego rozegrał siedem spotkań i zaliczył asystę. Następnie odszedł na wypożyczenie do Kolejorza, gdzie na boiskach PKO BP Ekstraklasy rozegrał 21 spotkań, w których strzelił bramkę i zaliczył asystę. Dołożył do tego trzy mecze w STS Pucharze Polski oraz dziesięć występów w Lidze Konferencji, które zakończył z bilansem trzech bramek i trzech asyst.
Mimo to klub ze stolicy Wielkopolski nie zdecydował się aktywować opiewającej na 1,2 mln euro klauzuli wykupu 25-latka, który po udanym sezonie w Lechu wrócił do Górnika. W trakcie inauguracyjnych zajęć Nigeryjczyk nie wybiegł jednak na boisko z kolegami z zabrzańskiej drużyny. Pojawił się na zbiórce, ale ze względu na kwestie formalne i długą podróż otrzymał od sztabu szkoleniowego jeden dodatkowy dzień wolnego.
Wiele wskazuje na to, że Ismaheel weźmie udział w czwartkowym treningu. Czy zostanie w Zabrzu na dłużej? Tego na dziś nie wiadomo...
Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl







W Lechu trochę się zrobił Mr Conference League. W lidze znowu dupy nie urwał. Został mu rok kontraktu. Póki co módlmy się żeby Chłań został
Dokładnie. Chlan za wszelką cene
Czy tytuł miszcza Polski Teofeka liczy się na korzyść Górnika, czy się nie liczy?
No z wypożyczenia wraca chyba również nasza tajna broń na 9tce która nie przebiła się do składu w Polonii Warszawa
Chłań, Massimo, Ismaheel, Dimi, Lukoszek, Sauer, Durdov, Abdullahi. Ośmiu skrzydłowych
Janicki, Josema, Szcześniak, Bochniewicz, Szala, Pingot, Synoś. Siedmiu środkowych obrońców.
Chyba trzeba otworzyć okna w szatni.
Buksa Tsirigotis Barbosa Rupanov Prekop Liseth
6 napastników 🙂
Goh Dzingielewski Sadilek Kubicki Ambros Rakoczy
6 pomocników 🙂
Skład jest hehe
Milik jest jak baba na sklepowej wyprzedaży…. Wszystko się jej przyda… Tak samo nasz zayebisty dyro podchodzi do tematu😂
To samo pisaliście rok temu, że Milik to taki i taki i że tyle nie potrzebnych transferów zrobione a jak się skończyło każdy widział,