Tak naprawdę brakowało nam wszystkiego

Kibic  -  31 lipca 2021 14:05
4
2333

Defensywa Górnika nie jest szczelną formacją na początku obecnego sezonu. Zabrzanie stracili już pięć bramek. W meczu z Lechem mogło być zresztą znacznie gorzej pod tym względem. Nie dziwi więc nastrój jaki panował wśród piłkarzy po piątkowym spotkaniu. Rafał Janicki rozpoczął wywiad w dość wymownym tonie: – Może porozmawiajmy o tym co było na „tak”, byłoby naprawdę krócej. Po strzeleniu bramki, mam wrażenie, gdzieś to wszystko uciekło, uleciało, a nie miało to tak wyglądać niestety.

Górnik po objęciu prowadzenia na początku meczu mógł podwyższyć wynik i wyjść na dwubramkowe prowadzenie. – Nie lubię gdybać, trzeba żyć tym co jest. Nie wpadło, później Lech przejął kontrolę i strzelił nam tylko trzy bramki. „Trójkolorowi” źle wyglądali podczas obu ligowych spotkań, zarówno fizycznie, jak i czysto piłkarsko. – Jak się przegrywa, to zawsze się zgania na wszystko. Możemy mówić, że czegoś nam brakowało, tak naprawdę brakowało nam wszystkiego. Czy to gry w piłkę, czy to fizyki. Nie można powiedzieć, że źle wyglądamy fizycznie, no bo my po prostu biegamy za tą piłką i tych sił na pewno później brakuje.

Przy trzecim golu piłka wpadła, po rykoszecie, nad interweniującym Sandomierskim. Pechowcem od którego odbiła się futbolówka był właśnie Janicki. – Przypadek, całkowity przypadek, był strzał, chciałem go zablokować. Piłka odbiła się… nie wiem jak tak naprawdę i przelobowała Grześka. Jan Urban w końcówce meczu dokonał zmian na obu stronach defensywy, gdzie wycofani zostali Robert Dadok oraz Mateusz Cholewiak. – Z tego co pamiętam, to chłopaki grywali wcześniej na tych pozycjach. Przegrywaliśmy, trener chciał zaryzykować, że bardziej ofensywni gracze pociągną to do przodu. – ocenił te zmiany środkowy obrońca.

Za tydzień kolejna okazja do rehabilitacji. Pojedynek ze Stalą Mielec trzeba wygrać, w przeciwnym wypadku zespół może wpaść w duży dołek. – Mamy następny mecz u siebie. Ten trzeba wymazać z pamięci, przeanalizować, wyciągnąć wnioski. Popełniamy dużo błędów, te trzy bramki, uważam na gorąco, moglibyśmy przerwać te akcje szybciej. Teraz przyjeżdża teoretycznie słabsza drużyna w lidze, punktów nie mamy i musimy to wygrać. – podsumował stoper Górnika.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

4 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Dobrze by było abyście się nie wypowiadali do momentu, aż wygracie 3 kolejne mecze!!! bo to co pokazaliście z Pogonią i Lechem to KOMPROMITACJA !!! wasza gra nie upoważnia was do zakładania koszuklki GÓRNIKA ZABRZE!!!! Ogrywają was i strzelają wam bramki małolaty to wstyd i kopromitacja dla zawodników , trenera i działaczy. LUDZIE!!!! czy wy nie widzicie , że poziom ligi się podnosi , a wy chcecie grać odpadami ???? Krawczyk, Sobczak natychmiast conajmniej na wypożyczenie może Stal Mielec lub I liga !!!!max. W to miejsce konkretny napadzior!!! inni potrafią a GÓRNIK nie??? o co chodzi Panie Płatek. Kolejny temat to prawdziwy rozgrywajający!!!.Janza i Jemenez albo zaczną grać , a jeśli nie to WYPAD !!! Panie Urban bardzo w Pana WIERZYŁEM ALE CZUJĘ WIELKI ZAWÓD!!! nie przemyślane zmiany zarówno z Pogonią jak też z Lechem np. dlaczego Pan tak szybko zmienił Maneha który jako jeden z nielicznych z pierwszej piłki umie celnie zagrać???. Dlaczego nie dał Pan szansy Pawłowskiemu na prawej stronie chociażby za Dodaka, może by nie było tych 3 bramek w plecy!! Janża POWINIEN ZEJŚĆ ZNACZNIE WCZEŚNIEJ NAWET w I POŁOWIE ABY MÓGŁ SOBIE PEWNE SPRAWY PRZEMYSLEĆ..Prymitywne wypowiedzi niczego tu nie zmienią. JEST żle!!!, a wszyscy grają ambitnie tylko nie GÓRNIK!!!- DLACZEGO??????

To, jest prawda, najgorszy zespól ekstraklasy. Nie idzie patrzeć na, takie mecze.Najslabszy Górnik Zabrze w historii piłki nożnej

Może niech Wiśnia pojedzie po ruble? Synek w rozwoju się zaczął cofać. Że szybki? Forest Gump też był…

Co sie dziwic jak tepy zarzad podejmuje chore dezyzje personalne jak i kadrowe.Widac golym brak przygotowania jak i jakosci gry ale coz trener Urban jak i Podolski widza jaki cyrk tu panuje a klubem kieruja malpy i pajace.Czerwona karyka dla rady nadzorczej zarzadu jak i zawodnikow patologia.