Szymon Matuszek: Nie tak sobie to zakładaliśmy

Kaszpir  -  7 listopada 2016 10:23
0
840

Matuszek_znicz_1617

Nikt nie może wyjechać po tym meczu zadowolony – mówi Roosevelta81.pl Szymon Matuszek, pomocnik Górnika.

Roosevelta81.pl: Od kilku spotkań zapowiadało się, że strzelisz gola, ale zawsze czegoś zabrakło.

Szymon Matuszek (pomocnik Górnika):Cieszę się, że mogłem zdobyć bramkę, pierwsza oficjalna dla Górnika. Statystycznie zawsze miałem gdzieś cztery gole na sezon. Fajnie, że w końcu otworzyłem worek i myślę, że pójdę za ciosem.

Jak z perspektywy strzelca wyglądała bramka?

 – Nasz stały fragment dorzucona piłka, którą Angulo efektownie podbił piętką. Starałem się iść do końca licząc na błąd, bo wiedziałem, że piłka była ciężka w dodatku grząskie boisko. No i okazało się, że kolega z byłego klubu dał mi prezent, ja tylko włożyłem nogę i strzeliłem. Wydawałoby się więc, że prosta bramka, ale wymagała ona poświęcenia i przemyślenia żeby do niej dojść. W sumie tylko ja poszedłem za piłką.

Tym bardziej cenna, że był to już doliczony czas gry.

  – Tak, ratująca punkt na wyjeździe. Myślę, że to był fajny mecz. Dużo okazji w dwie strony. Prowadziliśmy przez moment, ale brak koncentracji, poszczególne błędy i  boisko też nam nie pomogło przy bramce Chmiela. Musieliśmy gonić wynik, jednak pokazaliśmy charakter i walczyliśmy do ostatnich minut.

Trener Brosz mówił, że ten wynik jest porażką dla obu zespołów, które zdobyły tylko po punkcie.

 – Patrząc na tabelę przed meczem to mogliśmy się uplasować na szóstym miejscu mając 23 punkty i mieć osiem straty do drugiego zespołu w tabeli. Zremisowaliśmy i tych punktów do drugiego miejsca jest dziesięć, a właściwie trzy do miejsca spadkowego, więc to nie jest za fajne, nie tak  sobie to zakładaliśmy.

Trener wspomniał też, że forma idzie w górę, przynajmniej w ofensywie nie ma się do czego przyczepić.

 – Mecz mógł się podobać, ponieważ od pierwszych minut nikt się nie czaił. Swoje okazje miało Podbeskidzie i my również, fajnie to wyglądało piłkarsko. Wydaje mi się, że gdyby boisko było w lepszym stanie wyglądałoby to jeszcze lepiej. Nikt nie może wyjechać po tym meczu zadowolony. Nie zdobyliśmy trzech punktów i trzeba ich będzie poszukać w następnym spotkaniu.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto:Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments