Święta wielkanocne dla wszystkich? „Nie czułem atmosfery świąt…”

kamres  -  7 kwietnia 2015 18:01
0
1033

Łukasz_Madej_Korona_1415w

Święta, święta i po świętach… Jednym z nas przybyło kilogramów po uroczystym śniadaniu, na którym mogliśmy skosztować smacznych potraw:  – zdradza nam pomocnik zabrzańskiego Górnika, Łukasz Madej.

Wszyscy lubią spędzać święta w rodzinnym gronie przy stole zastawionym jedzeniem, lecz nie wszyscy mogli sobie na to pozwolić z różnych względów. Niektórzy dbają o figurę, innym nie pozwalał wykonywany zawód: – Ja akurat ze świątecznego stołu nic nie zjadłem, bo nie czułem atmosfery świąt. W czasie ich trwania przygotowywałem się jak do każdego innego ligowego spotkania – mówi ze smutkiem w głosie Łukasz Madej.

Czasami ciężki jest los zawodowego piłkarza, który zamiast rodzinnych świąt musi przygotowywać się do meczu: – Jesteśmy wychowani w kulturze katolickiej i lepiej byłoby, gdybyśmy rozegrali mecz w niedzielę. To nie chodzi tylko o nas. Do grupy pracujących w święta należą również dziennikarze, ochroniarze, ludzie obsługujący widowisko, oni też nie mają świąt – zauważa pomocnik.

Jasne, liga angielska gra prze cały rok, ale jak mówi nasz zawodnik: – Zwróćmy uwagę na tamtejszą kulturę i wychowanie. Liga hiszpańska większość meczów rozegrała w sobotę i niedzielę. Liga włoska, która jest podobna kulturowo do naszej, wszystkie spotkania w sobotę.

Jaki zatem obrać złoty środek? – Jeśli ktoś chciałby reformy, to rozłożyłby spotkania w okresie świątecznym np. od środy do soboty czy nawet niedzieli. Wszyscy chcieliby przynajmniej ten drugi dzień świąt spędzić w rodzinnym gronie – zauważa 32-letni pomocnik.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Ewa Dolibóg/Roosevelta81.pl

 

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments