Strzelcy i asystenci Górnika: Zwycięstwo Bruk-Betu wysokie, lecz marne, o wygranej zadecydowały karne!

W.  -  27 września 2021 12:52
0
1203

Za nami mecz 9. kolejki PKO Ekstraklasy, w którym nasz zespół przegrał na wyjeździe z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza 3:1. Niedzielny pojedynek obu drużyn przyniósł sporo okazji do zmiany rezultatu na korzyść naszego zespołu, niestety już na początku spotkania dogodnych sytuacji strzeleckich na gola nie potrafili zamienić Piotr Krawczyk oraz Bartosz Nowak i parafrazując znane piłkarskie przysłowie, niewykorzystane okazje Górnika z początku meczu zemściły się na podopiecznych Jana Urbana w końcówce spotkania, przynosząc wygraną gospodarzy, którym wydawały się bardzo sprzyjać decyzje arbitra.

Jedynego gola w Niecieczy zdobył dla naszej drużyny w 55. minucie obrońca Górnika, Rafał Janicki, otwierając wynik i dając Trójkolorowym prowadzenie, które udało się utrzymać do 68. minuty, później nastąpił nieoczekiwany zwrot akcji, po którym Górnik w ciągu 8. minut stracił aż trzy gole. Dwa z nich padły po budzących mocne kontrowersje rzutach karnych, które wykonywane były przez gospodarzy trzykrotnie…

Po wczorajszym wyjazdowym starciu Górnik plasuje się na 13. miejscu w tabeli, mając na  koncie 10 punktów. Dorobek strzelecki czternastokrotnych mistrzów Polski to 9 goli zdobytych i 12 straconych. W sezonie 2021/2022 najskuteczniejszym strzelcem w kadrze Górnika pozostaje niezmiennie Jesus Jimenez, który futbolówkę do bramki rywali pokierował pięciokrotnie. Przed kolejną okazją do odniesienia zwycięstwa biało-niebiesko-czerwoni staną już w najbliższą sobotę (2 października), podejmując na Arenie im. Ernesta Pohla, Wisłę Płock. Początek meczu wyznaczony został na godzinę 20:00.