Strzelcy i asystenci Górnika w sezonie 2023/2024: Zdobyli Częstochowę! (jako pierwsi i jedyni)

W.  -  22 kwietnia 2024 11:45
0
707

Za nami kolejny ligowy triumf podopiecznych Jana Urbana, którzy w piątkowy wieczór zdobyli Częstochowę, pokonując w wyjazdowym starciu miejscowy Raków, który dotąd nie doznał domowej porażki przy ul. Limanowskiego w całym sezonie 2023/2024. Wytrwali i nieustępliwi do samego końca zabrzanie przerwali pomyślną serię rywali, zapewniając sobie awans na czwartą pozycję w tabeli PKO BP Ekstraklasy, ze stratą siedmiu punktów do liderującej Jagiellonii. Jedynego gola na wagę zwycięstwa dał Górnikowi w 92. minucie meczu Sebastian Musiolik, umieszczając futbolówkę w bramce strzeżonej przez Dusana Kuciaka.

Po 29. kolejkach Górnik zgromadził w tabeli 48 „oczek”, które uplasowały nasz zespół na czwartym miejscu. Bilans bramkowy Trójkolorowych to 39 goli zdobytych i 32 bramki stracone. W kolejnej ligowej odsłonie numer 30 czternastokrotni mistrzowie Polski na własnym stadionie zmierzą się z ŁKS-em Łódź. Termin potyczki obu drużyn wyznaczony został na sobotę 27 kwietnia (godzina 15:00).

Raków Częstochowa – Górnik Zabrze 0:1
0:1 Sebastian Musiolik 92′, asysta: Erik Janża