Strzelcy i asystenci Górnika w sezonie 2023/2024: Zabrzańscy rycerze wiosny!

W.  -  20 lutego 2024 15:34
0
904

Od zwycięstwa nad Koroną Kielce tegoroczne zmagania przy Roosevelta rozpoczęli piłkarze Górnika Zabrze, wygrywając przed własną publicznością 3:1. Jako pierwszy powody do radości dał sympatykom Trójkolorowych Dominick Zator, który w 35. minucie spotkania zanotował trafienie samobójcze. W 39. minucie, rezultat na 2:0 podwyższył Sebastian Musiolik, zdobywając trzeciego gola w sezonie 2023/2024. Decydujący cios kieleckiemu zespołowi zadał w 76. minucie duet Podolski-Kapralik, podwyższając rezultat na 3:1. Autorem jedynej bramki dla gości był Jewgienij Szykawka (68′).

Po wczorajszym spotkaniu notujący ostatnio serię dobrych, a nade wszystko zwycięskich  spotkań zabrzańscy rycerze wiosny (!) zajmują siódme miejsce w tabeli PKO BP Ekstraklasy, gromadząc na swoim koncie 32 „oczka”. Bilans bramkowy naszego zespołu to 28 goli zdobytych i 23. bramki stracone.  W kolejnej 22. serii ligowych zmagań czternastokrotni mistrzowie Polski wyruszą do Łodzi, gdzie w niedzielę (25 lutego), o godzinie 15:00 powalczą o komplet punktów z miejscowym Widzewem.

Górnik Zabrze – Korona Kielce 3:1