Strzelcy i asystenci Górnika w sezonie 2023/2024: Podział punktów na starcie rundy rewanżowej

W.  -  11 grudnia 2023 12:55
0
553

Za nami wyjazdowy pojedynek 18. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w którym Górnik Zabrze zremisował z Radomiakiem Radom 1:1. Ku ogromnej radości sympatyków czternastokrotnego mistrza Polski w 19. minucie spotkania, wynik otworzyli podopieczni Jana Urbana, którzy po bramce Lawrenca Ennali, prowadzili w Radomiu 1:0. Niestety tuż przed przerwą do wyrównania doprowadził Raphael Rossi, a rezultat ten (1:1) jak się finalnie okazało, nie uległ zmianie do ostatniego gwizdka, dzieląc zespoły zdobyczą punktową.

Po meczu inaugurującym rundę rewanżową Trójkolorowi gromadzą na swoim koncie 23  „oczka”, które uplasowały Górnika na 9. miejscu w tabeli. Już w najbliższy piątek nasz zespół stanie przed szansą na dopisanie do swego dorobku kolejnych punktów. W ostatnim meczu 2023 roku, meczu jakże ważnym, bo urodzinowym, uświetniającym 75-lecie naszego klubu, biało-niebiesko-czerwoni, podejmą na własnym stadionie Wartę Poznań. Termin potyczki obu drużyn zaplanowany został na 15 grudnia, a pierwszy gwizdek arbitra, usłyszymy na Arenie im. Ernesta Pohla punktualnie o godzinie 18:00. Zapraszamy!

Radomiak Radom – Górnik Zabrze 1:1
Lawrence Ennali (19′), asysta: Adrian Kapralik