Strzelcy i asystenci Górnika w sezonie 2023/2024

W.  -  23 października 2023 12:11
0
586

Za nami dwunasty ligowy pojedynek Trójkolorowych w bieżącym sezonie, który zakończył się domowym zwycięstwem Górnika nad Rakowem Częstochowa 2:1. Podopieczni Jana Urbana po dwóch golach Daisuke Yokoty zgarnęli pełną pulę punktów i awansowali na dwunastą pozycję w tabeli PKO BP Ekstraklasy, zaliczając udany powrót na ligowe areny po reprezentacyjnej przerwie, przerywając przy tym zwycięską passę rywali, którzy nie przegrali pięciu ostatnich spotkań. Korzystny dla podopiecznych Dawida Szwargi bilans spotkań przerwali jednak zabrzanie, którzy fetowali trzecie w tym sezonie zwycięstwo.

Przed kolejną okazją do zapunktowania i poprawienia strzeleckich statystyk nasz zespół stanie już za kilka dni, mierząc się w Łodzi, z miejscowym ŁKS-em. Pojedynek obu drużyn rozegrany zostanie w najbliższy piątek (27 października) o godzinie 20:30. Poniżej prezentujemy aktualną klasyfikację najlepszych strzelców, asystentów, a także klasyfikację kanadyjską Górnika Zabrze w sezonie 2023/2024, w którym jak dotąd w dwunastu spotkaniach zdobyliśmy trzynaście „oczek”, a te ulokowały czternastokrotnych mistrzów Polski na dwunastym miejscu. Bilans bramkowy zabrzan to 9 goli zdobytych i 16 straconych.