Strzelcy i asystenci Górnika w sezonie 2022/2023: Z happy endem

W.  -  17 kwietnia 2023 11:38
0
1375

Szczęśliwy finał dla Górnika Zabrze miała 28. seria PKO BP Ekstraklasy, w której Trójkolorowi po niezłym meczu w Lubinie, powrócili do Zabrza z pełną pulą punktów, wygrywając z Miedziowymi 2:0. Zwycięski rezultat otworzył w 51. minucie Emil Bergström (asysta Erika Janży). Formalności dopełnił w setnej minucie meczu Dani Pachecho, który świetnie wykorzystał kontratak, umieszczając futbolówkę w pustej bramce lubinian (asysta Richarda Jensena). Poniżej przedstawiamy dokładną klasyfikację najlepszych strzelców, asystentów, a także klasyfikację kanadyjską Górnika Zabrze, w bieżących rozgrywkach, w których na ten moment podopieczni Jana Urbana plasują się na 14 miejscu, gromadząc na swoim koncie 32 punkty. Bilans bramkowy biało-niebiesko-czerwonych to 35 goli zdobytych i 40 straconych.

Przed kolejną okazją do zapunktowania czternastokrotni mistrzowie Polski staną w najbliższą niedzielę 23 kwietnia, mierząc się na własnym stadionie z kolejnym reprezentantem Dolnego Śląska, a konkretnie ze Śląskiem Wrocław. Początek tego spotkania wyznaczony został na godzinę 17:30 i już dzisiaj gorąco zachęcamy do licznej obecności i wsparcia Górnika w tej znaczącej dla układu tabeli potyczce.

Źródło:Roosevelta81.pl