Strzelcy i asystenci Górnika w sezonie 2022/2023

W.  -  22 maja 2023 12:45
0
1764

Trwa znakomita passa Górnika Zabrze, który w sobotę odniósł kolejne, szóste z rzędu ligowe zwycięstwo, pokonując na własnym stadionie Pogoń Szczecin 2:1.

Choć w pierwszej połowie przy Roosevelta nie brakowało emocji, to wszystkie trzy bramki padły dopiero w drugiej odsłonie meczu. Jako pierwszy do bramki rywali trafił w 78. minucie Szymon Włodarczyk, wykorzystując podyktowany przez arbitra rzut karny. Pięć minut później do wyrównania doprowadził Pontus Almqvist, pokonując Daniela Bielicę. I kiedy wszystko wskazywało, że spotkanie Trójkolorowych z Dumą Pomorza zakończy się podziałem punktów, w 94. minucie spotkania niesamowitą radość sympatykom Górnika, którzy wypełnili stadion aż do ostatniego miejsca, dał Lukas Podolski (asysta Erika Janży), ustalając końcowy wynik na 2:1. Poniżej przedstawiamy aktualną klasyfikację najlepszych strzelców, asystentów, a także klasyfikację kanadyjską Górnika Zabrze, której po 33. kolejkach przewodzi ulubieniec zabrzańskiej publiczności.

Przed ostatnią okazją do przedłużenia i powiększenia zwycięskiej passy do siedmiu spotkań, a także zdobycia pełnej puli punktów staniemy już w najbliższą sobotę, mierząc się w wyjazdowej potyczce z Miedzią Legnica. Termin wszystkich spotkań 34. serii PKO BP Ekstraklasy wyznaczony został na 27 maja (godzina 17:30).