Strzelcy i asystenci Górnika po 32. kolejce PKO Ekstraklasy

W.  -  8 maja 2022 09:41
2
1414

W piątkowym meczu 32. kolejki PKO Ekstraklasy, Górnik przegrał z Legią Warszawa, ulegając w wyjazdowej potyczce stołecznej drużynie 5:3. Trójkolorowi pierwszego gola stracili już w pierwszej minucie spotkania, a kilka chwil później przegrywali już 2:0. Kontaktowego gola zdobył w 16. minucie spotkania Krzysztof Kubica, przywracając wiarę w korzystny rezultat, niestety finalnie nasz zespół po 45 minutach gry schodził do szatni przy rezultacie 4:2, zaś po końcowym gwizdku Łukasza Kuźmy na tablicy widniał rezultat 5:3, zaś punkty trafiły na konto legionistów.

W piątkowym spotkaniu na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Krzysztof Kubica (16′, 77′), gola dołożył także Lukas Podolski (37′). Obaj zawodnicy w bieżących rozgrywkach zgromadzili w klasyfikacji kanadyjskiej 11 punktów (8 goli i 3 asysty). Przy golach kolegów z drużyny asystował Mateusz Cholewiak i Erik Janża (dwukrotnie). Poniżej przedstawiamy szczegółową klasyfikację strzelców, asystentów, jak również klasyfikację kanadyjską Górnika Zabrze w dobiegającym końca sezonie 2021/2022. Przypominamy również, że po 32. seriach gier, Trójkolorowi mają na koncie 41 oczek, które gwarantują biało-niebiesko-czerwonym dziewiątą pozycję w tabeli. Bilans bramkowy naszej drużyny to 47 goli zdobytych i aż 50 straconych. W kolejnej 33. kolejce Górnik zmierzy się na własnym stadionie z Górnikiem Łęczna. Termin tej potyczki wyznaczony został na 15 maja (15:00).