Stadion najpewniej w 2014 roku. „Może zdążymy na początek grudnia”

kamres  -  17 kwietnia 2013 06:50
0
895

stadion 20.03.2013
Serwis Roosevelta81.pl informował już kilka tygodni temu, że nie ma praktycznie szans, by w tym roku zakończył się pierwszy etap modernizacji stadionu w Zabrzu. W środę tę informację potwierdza na swoich łamach dziennik „Sport”.

Drugi termin, czyli wrzesień, jest nierealny. Oficjalnie stwierdzono ten fakt na wtorkowym posiedzeniu rady nadzorczej. – Musimy szczerze sobie powiedzieć, że będzie bardzo trudno, by Górnik w tym roku kalendarzowym zagrał na nowym obiekcie – mówi Krzysztof Lewandowski, wiceprezydent Zabrza, które finansuje budowę. – To nie jest dobra wiadomość. Jest połowa kwietnia, do września zostało pięć miesięcy… Teraz prace toczą się w imponującym tempie, ale  trudno uwierzyć, by w tak krótkim czasie nadrobiono wszystkie zaległości – to z kolei słowa Tomasza Młynarczyka, przewodniczącego rady nadzorczej spółki Górnik Zabrze.

W serwisie Roosevelta81.pl pisaliśmy, że pierwszy mecz na stadionie z trzema nowymi trybunami Górnika zagra wiosną, ale przyszłego roku. Tak też uważa Krzysztof Lewandowski. – Być może zdążymy na początek grudnia, może będzie to styczeń… W tym drugim wypadku pierwszy mecz odbyłby się na inaugurację wiosennego grania w 2014 roku i na pewno nie planowalibyśmy jakiegoś szczególnego meczu na otwarcie, co raczej miałoby miejsce w przypadku dotrzymania terminu.

źródło: Sport/Roosevelta81.pl

 

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments