Sprawić prezent na Barbórkę i Mikołaja!

Kris  -  7 grudnia 2020 15:27
0
1734

Już dzisiaj o 20:30 czeka nas kolejna potyczka Trójkolorowych. Zabrzanie udadzą się do Płocka, gdzie zmierzą się z miejscową Wisłą.

Nafciarze obecnie zajmują 13. lokatę w tabeli PKO Ekstraklasy z dorobkiem 10 punktów, czyli dwukrotnie mniejszym, niż Górnik. Tym samym faworytem do zwycięstwa są zabrzanie. Jednakże, znając naszą ligę nie można być niczego pewnym. Zespół z województwa mazowieckiego do tej pory dwa razy wygrywał, cztery remisował i aż pięć przegrywał. Komplet „oczek” Płocczanie zdobywali w pojedynkach z Śląskiem Wrocław (1:0) oraz imienniczką z Krakowa (0:3). Ostatnie rozegrane spotkanie odbyło się w środę. Po bardzo słabym meczu Wisła zremisowała z Pogonią Szczecin 0:0. Ogólnie, w trzech wcześniejszych pojedynkach Nafciarze zaledwie raz punktowali (mowa tutaj o powyższym spotkaniu z Pogonią), a tak przegrali z Cracovią (1:0) i wysoko z Jagiellonią (5:2). Wśród zawodników Wisły najlepszym strzelcem jest Mateusz Szwoch, Alan Uryga, Damian Rasak (2 trafienia), lecz drugiego z nich najprawdopodobniej nie zobaczymy z powodu kontuzji, która wykluczyła go również z środowego meczu.

Górnik na papierze wygląda dużo lepiej i zabrzanie z pewnością chcieliby dalej być na podium w tabeli PKO BP Ekstraklasy. Ostatnia potyczka zapewniła nam trzy „oczka”. Nie odbyło się to niestety bez nerwów, lecz drugie zwycięstwo z rzędu konsekwentnie podbudowałoby morale. Jest to niezwykle potrzebne, ponieważ w następnych kolejkach gramy z Cracovią oraz Jagiellonią.

Trójkolorowi sprawcie nam połączony prezent z okazji Barbórki i Mikołaja. Wróćcie na Śląsk z trzema punktami! Trzymamy kciuki!

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments