Spodek Super Cup – nowe wydarzenie na sportowej mapie Śląska

Luq  -  24 października 2023 17:20
0
2253

„Czekałeś na to 26 lat” – tak brzmi hasło przewodnie organizowanego na legendarnej Hali Widowiskowo-Sportowej „Spodek” w Katowicach turnieju profesjonalnych drużyn piłkarskich, połączonego z wydarzeniami towarzyszącymi w postaci turnieju drużyn młodzieżowych oraz turnieju partnerów. W niedzielę 14 stycznia 2024 r. na głównej arenie „Spodka”, na specjalnie do tego przygotowanym boisku piłkarskim o wymiarach 42m na 22m z trawą sztuczną oraz okalającymi pole gry bandami LED (banda jako element gry), w szranki staną profesjonalne drużyny piłkarskie: GKS Katowice, FC Banik Ostrawa, Górnik Zabrze, Podbeskidzie Bielsko Biała, ROW Rybnik, FK Železiarne Podbrezová, które zmierzą się w formule rozgrywek grupowych i pucharowych z wielkim finałem na końcu! 

– Dobór zespołów nie jest przypadkowy, oprócz wartości sportowej bardzo zależało nam na zespołach, których kibice w licznym gronie gwarantują żywiołową atmosferę na trybunach – wyjaśnia Grzegorz Górski, organizator turnieju. – Ponad 9 tysięcy kibiców będzie mogło dopingować na żywo drużyny m.in. z polskiej, czeskiej oraz słowackiej Ekstraklasy, czy drugiego poziomu rozgrywkowego. Bardzo zależy nam na świetnym widowisku zarówno na boisku, jak i trybunach, tak aby zachwycić sportową atmosferą w duchu fair play tych zdeklarowanych, jak i młodszych sympatyków Klubów. Jestem przekonany, że wypełnimy „Spodek” w komplecie!

Organizatorzy nie zapominają o najmłodszych adeptach futbolu, dlatego też w dniu poprzedzającym turniej główny, w sobotę 13 stycznia 2024 r. odbędzie się turniej drużyn młodzieżowych, również z międzynarodową obsadą. Ponadto w godzinach popołudniowych również 13 stycznia 2024 r. odbędzie się turniej partnerów Klubów uczestniczących w turnieju z drużynami reprezentującymi podmioty samorządowe. Organizatorzy podkreślają jak ważne jest stworzenie strefy fun zone, w której każdy kibic będzie mógł zrobić zdjęcie, czy wziąć autograf od swego idola. – Jako dziecko często polowałem na autografy swoich idoli – Jojki, Widucha, Wojciechowskiego, czy Furtoka. Spotkanie z nimi budowało we mnie pragnienie bycia takim jak oni, dorównania im w sportowej rywalizacji z polskimi czy europejskimi zespołami. Podczas turnieju „Spodek Super Cup” bardzo zależy nam na skróceniu dystansu pomiędzy kibicami, a piłkarzami, tak aby w nienachalny sposób można było przybić przysłowiową piątkę, czy porozmawiać z idolem. To naprawdę buduje właściwe relacje pomiędzy kibicami a drużyną w późniejszym czasie na boiskowych trybunach! – podkreśla Górski.

Ważnym akcentem turnieju jest Jubileusz 60-lecia powstania GKS Katowice, który przypada na rok 2024 r. Grzegorz Górski, organizator: GKS Katowice to nierozerwalny element mojego życia prywatnego oraz zawodowego. Tutaj dorastałem jako piłkarz, tutaj profesjonalnie grałem w piłkę, w końcu tutaj przez wiele lat pełniłem funkcję Dyrektora ds. organizacji i bezpieczeństwa. Dlatego bardzo szybko doszliśmy do porozumienia z Panem Prezesem Krzysztofem Nowakiem, aby głównym partnerem wydarzenia był Klub GKS Katowice. Krzysztof Nowak, Prezes GKS GieKSa Katowice S.A.: – Turniej „Spodek Super Cup” to świetna inicjatywa sportowa, która znakomicie wpisuje się w nasze plany na nadchodzący rok 2024. Chcemy bowiem, aby jubileusz 60-lecia GKS Katowice był także świętem kibiców. Z pełnym przekonaniem nawiązaliśmy współpracę przy organizacji tego turnieju, bo wierzymy, że przyciągnie on na trybuny tysiące fanów GieKSy, a także zaprzyjaźnionych klubów. Oryginalna forma rozgrywek piłkarskich pod dachem „Spodka” z pewnością zainteresuje wielu fanów piłki nożnej w Katowicach i sprawi, że o jubileuszu GKS-u będzie głośno. 

Wydarzenie to również świetna okazja do spotkania kibiców zaprzyjaźnionych Klubów. – Mało jest wydarzeń tego typu na obiektach zamkniętych, dlatego też bez wahania skorzystaliśmy z zaproszenia udziału w turnieju. Nie jest tajemnicą, że relacje kibiców FC Banik Ostrava z kibicami katowickiej GieKSy są zażyłe. Dodatkowo wspieramy się z kibicami ROW-u Rybnik oraz Górnika Zabrze. Jako osoba reprezentująca Banik Ostrava mogę potwierdzić, że nie możemy doczekać się wydarzenia! – wspomina Michał Chudik, menadżer FC Banik Ostrava.

Organizator udostępnia dla kibiców 9.308 miejsc podczas wydarzenia w podziale na 3 kategorie wejściówek, w tym normalne w cenie 110 PLN, ulgowe w cenie 60 PLN dla uczestników do 16 roku życia włącznie oraz wejściówki VIP. Turniej główny odbędzie się w niedzielę 14 stycznia 2024 r. godzinach 12:00 – 18:00, a sam obiekt będzie udostępniony dla kibiców od godz. 11:00.

Bilety można kupić za pośrednictwem strony internetowej www.spodeksupercup.pl oraz bileterii KupBilecik.pl. W najbliższym czasie zostanie również udostępniony punkt stacjonarny o czym organizator poinformuje na profilu Facebook/SpodekSuperCup.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments