Sparing: Zagłębie Lubin – Górnik Zabrze 3:0. Czasu mało, a droga daleka

Kaszpir  -  2 lipca 2022 13:32
24
6157

W swoim czwartym meczu sparingowym Górnik Zabrze przegrał wyraźnie z lubińskim Zagłębiem 0:3. Spotkanie rozgrywano w formacie 4×30 minut.

Trener „Trójkolorowych” w ostatnich wypowiedziach podkreślał, że najpierw będzie chciał położyć największy nacisk na poprawę gry defensywnej. Jak pokazało sobotnie spotkanie, przed sztabem szkoleniowym i zespołem jeszcze daleka droga, a czasu do startu ligi przecież niewiele.

Zagłębie w przekroju całego pojedynku stworzyło sobie zdecydowanie więcej okazji bramkowych, a trzy z nich zakończyły się powodzeniem. W I kwarcie zabrzanie zdołali zachować jeszcze czyste konto, choć raz piłka obiła słupek po strzale Poletanovića. W drugiej części rywale szybko zdobyli dwie bramki po indywidualnych błędach defensorów Górnika. „Trójkolorowi” po jednym z nielicznych wypadów zdołali skierować futbolówkę do siatki Zagłębia, ale przy golu Mateusza Cholewiaka arbitrzy dopatrzyli się spalonego.

Po 60 minutach Bartosch Gaul posłał do boju niemal nową jedenastkę. Trzeba przyznać, że tą odsłonę żwawiej rozpoczęli „Trójkolorowi”. Zabrakło jednak konkretów pod bramką Zagłębia. Z kolei lubinianie zdołali dołożyć kolejne trafienie. Czwarta kwarta nie przyniosła już zmiany rezultatu, tym samym Górnik zanotował pierwszą sparingową porażkę. Odnotujmy jeszcze, że w końcowych minutach na murawie pojawił 16-letni Kamil Soberka. Młody golkiper zdążył popisać się świetną interwencją po strzale jednego z lubinian.

Zagłębie Lubin – Górnik Zabrze 3:0 (0:0,2:0, 1:0, 0:0)

1:0 – Pieńko, 32′
2:0 – Chodyna, 48′
3:0 – Hinokio, 82′

Zagłębie: Bieszczad – Kłudka, Kopacz [c], Ławniczak, Bartolewski, Poletanović, Łakomy, Pieńko, Chodyna, Bohar, Dolezal
Rezerwowi: Weirauch, Burić, Matys, Woźniak, Lepczyński, Jach, Sobczak, Kocaba, Makowski, Hinoki, Ratajczyk, Dieng, Sławiński, Masiak, Terlecki, Kizyna, Kobusiński, Adamski
Trener: Piotr Stokowiec

Górnik: Bielica – Szymański, Janicki, Paluszek, Olkowski, Manneh, Dziedzic, Janža, Nowak, Cholewiak, Podolski [c]