Sparing: Spartak Moskwa U-21 – Górnik Zabrze 1:2. Druga wygrana

g.rajda  -  25 stycznia 2019 16:09
0
6113

W meczu sparingowym rozegranym podczas zgrupowania w cypryjskiej miejscowości Paralimni, Górnik wygrał z zespołem Spartaka Moskwa U-21 2:1. Bramki dla zabrzan zdobyli Marcin Urynowicz oraz Krzysztof Kiklaisz.

Trener Marcin Brosz na drugą grę kontrolną Górnika posłał do boju zawodników, którzy wydaje się, wiosną będą musieli mocno pracować o przebicie się do pierwszego składu. W tym gronie znaleźli się Tomasz Loska, Maciej Ambrosiewicz oraz Szymon Matuszek. Czy to oznacza, że na dzisiaj są oni dalej od wyjściowej jedenastki? Nie sposób wyrokować na podstawie jednego sparingu, ale to właśnie na ich pozycje sprowadzono jak dotąd nowych piłkarzy.

Sam mecz rozpoczął się od szybkiej wymiany ciosów. Prowadzenie zabrzanom dał Marcin Urynowicz, który ma wyjątkowy patent na Spartaka. Niemal dokładnie przed rokiem, także w meczu sparingowym Uryn trafił czterokrotnie, wówczas „Trójkolorowi” pokonali Rosjan 6:2. Odpowiedź rywali była również błyskawiczna. Nie minęło 180 sekund, kiedy skapitulować musiał Daniel Bielica. W dalszej części spotkania piłkarze obu drużyn już tak skuteczni nie byli i rezultat remisowy utrzymał się do przerwy.

Po zmianie stron na boisku pojawili się Tomasz Loska oraz Bartłomiej Eizenchart. Ten ostatni znalazł uznanie sztabu szkoleniowego pierwszej drużyny, czego dowodem jego obecność na drugiej części cypryjskiego zgrupowania. Zabrzanie potrzebowali kwadrans, by ponownie wyjść na prowadzenie. Tym razem przypomniał o sobie Krzysztof Kiklaisz, który wpisał się na listę strzelców. Jak się okazało, było to ostatnie trafienie tego meczu, co oznaczało drugą wygraną Górnika w drugim zimowym sparingu. W sobotę podopieczni Marcina Brosza zmierzą się z zespołem FK Teplice, początek o godz. 14:00 (czasu polskiego).

Spartak Moskwa U-21 – Górnik Zabrze 1:2 (1:1)
0:1 – Urynowicz, 3′
1:1 – Sungatulin, 6′
1:2 – Kiklaisz, 59′

Górnik Zabrze: Bielica (46′ Loska) – Michalski, Kubica, Wiśniewski, Gryszkiewicz, Ambrosiewicz, Urynowicz, Hajda (46′ Eizenchart), Ryczkowski (71′ Hajda), Kiklaisz, Liszka
Rezerwowi: Loska, Zapolnik, Matuszek, Eizenchart
Trener: Marcin Brosz

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments