Sobota pod znakiem sparingów

Kibic  -  24 stycznia 2020 19:31
0
3236

Pracowita sobota na Cyprze przed piłkarzami zabrzańskiego Górnika. „Trójkolorowi”, można powiedzieć, tradycyjnie już, zostaną podzieleni na dwa składy, którymi rozegrają dwie gry  kontrolne. Rywalami podopiecznych Marcina Brosza będą,  rumuński AFK Cikszereda Miercurea Ciuc oraz czeski FK Teplice.

Przedstawiamy rywali

FK Teplice (Czechy)

FK Teplice został założony w 1945 roku pod nazwą Klub sportowy Teplice-Sanov, która zresztą przetrwała zaledwie trzy lata. Ciekawostką właśnie jest fakt, że czeski klub zmieniał nazwę jeszcze jedenastokrotnie. Obecna, obowiązuje od 1995 roku. Największym sukcesem tej drużyny jest zdobycie Pucharu Czech i zwycięstwa w europejskich pucharach z takimi firmami jak Celtic F.C., Feyenoord czy 1. FC Kaiserslautern. W sezonie 1971/72 Teplice zostały wyeliminowane już w pierwszej rundzie przez Zagłębie Wałbrzych.

FK Teplice jest, można powiedzieć, stałym sparingpartnerem Górnika. W poprzednich latach (2018, 2019) również mierzyliśmy się z czeską drużyną podczas zimowych przygotowań. W każdym spotkaniu pobieraliśmy od naszych południowych sąsiadów lekcję (0:3 i 0:2). Aktualnie Teplice plasują się w Fortunie Lidze na 11. miejscu w szesnastozespołowej, najwyższej klasie rozgrywkowej w Czechach. 

AFK Cikszereda Miercurea Ciuc

Rumuński klub został założony w 1904 roku. Przez całe lata występował w niższych ligach tego kraju. W sezonie 2018–2019 klub osiągnął największe sukcesy w swojej historii, Dotarł do ćwierćfinału Pucharu Rumunii , eliminując po drodze m. in. Dinamo Bukareszt po rzutach karnych. W tym samym sezonie Miercurea Ciuc zdołał awansować do drugiej ligi rumuńskiej. Aktualnie nasz rywal zajmuje w Liga2 na 15. miejscu na dwadzieścia zespołów.

Górnik Zabrze – AFK Cikszereda Miercurea Ciuc, sobota 25.01, godz. 12:30

Górnik Zabrze – FK Teplice, sobota 25.01, godz. 14:45

Źródło: Roosevelta81.pl/wikipedia
Foto: Roosevelta81.pl/AFK Cikszereda Miercurea Ciuc fb/FK Teplice fb

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments