Śląski Klasyk kibicowsko. Od pewnego dnia GieKSa z Górnikiem!

Slazier  -  19 maja 2017 09:03
0
7642

Śląski Klasyk przy Roosevelta zgromadził dokładnie 20 987 widzów! Wynik ten odbił się szerokim echem w całej piłkarskiej Polsce, bo taka frekwencja na zapleczu Ekstraklasy nie zdarza się zbyt często.

Mobilizacja w naszych szeregach odniosła spodziewany efekt i na trybunach zameldował się prawie komplet widzów. Od początku spotkania ruszyliśmy z bardzo głośnym dopingiem, który nie ustawał przez całe spotkanie. Śmiało możemy stwierdzić, że był to jeden z najlepszych meczów na nowym stadionie! Na trybunach panował niesamowity tumult. Momenty, w których do śpiewu włączał się cały stadion przyprawiały o ciarki na plecach. Oczywiście nie zabrakło wspólnych śpiewów z GieKSiarzami, a także pozdrowień dla rywali zza miedzy.

Piłkarze dostosowali się do naszego poziomu i odnieśli kolejne ligowe zwycięstwo! Każdy z kibiców na pewno nie żałuje, że tego wieczoru zagościł na trybunach stadionu im. Ernesta Pohla. Po meczu wspólnie cieszyliśmy się z piłkarzami, a do domu udaliśmy się w świetnych nastrojach i ze śpiewem na ustach. Ekstraklasa dla Górnika!

Tego dnia wywiesiliśmy następujące flagi: „Wesoła”, „Torcida Gliwice”, „KKN”, „Szlachta Gliwic”, „Władcy Górnego Śląska”, „KS Górnik”, „Na Śląsku Górnicze Życie”, „Młoda Torca”, „Grupa Rudzka”, „Śp. Dawid”, „Knurów”, „14.12.1948”, „Będziemy Z Tobą Aż Do Śmierci”, „Torcida Crew”, „Górnik Zabrze”, „Nieliczni Przeciw Niezliczonym” oraz transparent „PDW”.

GieKSa bardzo licznie stawiła się przy Roosevelta. Do Zabrza wybrali się autobusami, a także samochodami. Koszt wyjazdu wynosił odpowiednio 50 i 40 zł. Przez całe spotkanie prowadzili konkretny doping, a w drugiej połowie zaprezentowali oprawę, na którą składał się transparent „Najlepsi w regionie – dwie perły w koronie”, sektorówka „Klasyk”, a całość uzupełniła odpalona pirotechnika. Prezentacja spotkała się z żywiołową reakcją pozostałej części stadionu.

Warto zaznaczyć, że po meczu nasi piłkarze podchodzili do wszystkich sektorów za doping w tym spotkaniu, a kibice GKS-u, pomimo przegranej nagrodzili ich gromkimi brawami!

GKS tego dnia wywiesił następujące flagi: „Kamraty”, „SK 1964”, „GKS Katowice”, „VIP”, „Siemianowice”, „Mysłowice”, „Katowice”, „Cosa Nostra – Banik”, „Małopolska”, „Lędziny”, „GKS” a także transparent „Pozdrawiamy Nieobecnych Gieksiarzy”.

W niedzielę czeka nas wyjazd do Pruszkowa. Wszystkich nieobecnych tego dnia na stadionie już teraz zapraszamy do słuchania naszej relacji audio!

Od pewnego dnia GieKSa z Górnikiem, my trzymamy się każdy o tym wie!

Galeria z meczu: Tutaj

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments