Rygle poziomu +2 w komplecie, północna z ostatnim dźwigarem

kamres  -  30 marca 2013 11:52
0
904

26.03.2013 stadion

Święta za pasem. Sądząc po aurze za oknem, przypominają one bardziej Boże Narodzenie niż Wielkanoc. Na szczęście, pomimo niesprzyjającej pogody i dużego wiatru w tym tygodniu, budowa stadionu postępuje.

W ciągu tygodnia zabetonowano kolejną część placu wschodniego. Prace prowadzone są również przy montażu podkonstrukcji stalowej elewacji trybuny wschodniej. Trybuna północna otrzymała we wtorek ostatni dźwigar dachu.

Największy dźwig samojezdny dokończył układanie najcięższych elementów trybuny północnej i przeniósł się za trybunę południową, gdzie pracuje od czwartku. Cała operacja przejazdu dźwigu odbywała się bez jego ogromnej kratownicy. Dopiero po ustawieniu go w docelowym miejscu, został uzbrojony w kratownicę i przystąpił do działania. Kibice obserwujący mecz z łódzkim Widzewem zapewne dostrzegli, że zostały ułożone już wszystkie rygle stanowiące strop poziomu +2. To właśnie w narożniku południowo-wschodnim pojawiły się kolejne płyty kanałowe oraz 2 rygle poziomu +3.

Trybuna południowa zanotowała w tym tygodniu największy progres. Postawiono nowe szalunki pod womitorium, a z innego natomiast ściągnięto deskowania. Ułożono 4 rygle na poziomie +3 oraz 4 z 7 segmentów stopnic, nie wliczając do tego obu naroży trybun.

źródło: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments