Rozwój odwoła się od wyroku sądu korzystnego dla Górnika

Kaszpir  -  29 czerwca 2016 16:40
0
1898

arek_milik_TVP_1314

Rozwój złoży odwołanie od wyroku Sądu Okręgowego w Katowicach, który uznał, że porozumienie katowiczan z Górnikiem w sprawie spłaty przez zabrzan prowizji za transfer Arkadiusza Milika jest nieważne.

Wystąpiliśmy do sądu o przesłanie nam pisemnego uzasadnienia wyroku, a kiedy je dostaniemy reprezentująca nas kancelaria prawna złoży odwołanie, bowiem nie zgadzamy się zarówno z wyrokiem sądu z dnia 22 czerwca jak i jego uzasadnieniem – powiedział Zbigniew Waśkiewicz, prezes Rozwoju.

Do sądu sprawę skierował Górnik uznając, że zapłacił Rozwojowi należne mu 20 procent z transferu Milika z Zabrza do Bayeru Leverkusen. Katowiczanie pokazywali umowę z Górnikiem, który w zawartym porozumieniu zgodził się zapłacić odsetki za przelanie pieniędzy z opóźnieniem oraz koszty wynajętej przez Rozwój kancelarii prawnej. Sąd uznał jednak tę umowę za nieważną, bo podpisujący ją w imieniu Górnika prezes Waśkiewicz był nieskutecznie wybrany na to stanowisko przez Radę Nadzorczą, której kadencja upłynęła wcześniej, a Rozwój tego nie sprawdził.

Źródło: Dziennik Zachodni
Foto: TVP Sport

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments