Rozwój Katowice kontra Górnik Zabrze: Sprawa Milika powraca

kesera  -  11 czerwca 2015 15:31
0
1037

milik_leverkusen

Zanosi się na kolejny spór pomiędzy Górnikiem Zabrze i Rozwojem Katowice o rozliczenia za transfer Arkadiusza Milika. Tym razem chodzi o odsetki.

To był prawdopodobnie najbardziej medialny dług klubu ekstraklasy ostatnich lat, ponieważ dotyczył gwiazdy reprezentacji Polski. Górnik Zabrze, sprzedając w grudniu 2012 roku Arkadiusza Milika do Bayeru Leverkusen zarobił 2,6 mln euro, ale nie przekazał drugoligowemu wówczas Rozwojowi Katowice należnego mu miliona złotych, wynikającego z umowy zawartej przy przejściu napastnika na Roosevelta. Po wpłaceniu pierwszej raty nastąpiła przerwa, z oddaniem sprawy do sądu w tle, i dopiero w tym roku, przed procesem licencyjnym, dzięki pieniądzom uzyskanym z gwarantowanych przez miasto obligacji, katowiczanie otrzymali resztę uzgodnionej kwoty.

Zdaniem Rozwoju do rozliczenia pozostały jednak odsetki. I to w całkiem pokaźnej kwocie. – W naszej ocenie wszystkie zobowiązania Górnika Zabrze względem Rozwoju z tytułu Arkadiusz Milika zostały uregulowane – twierdzi Andrzej Pawłowski, prokurent Górnika. Katowiczanie czekają jednak na pismo z referendarza sądowego, które ma potwierdzić natychmiastową wymagalność długu (także jego głównej części, bo sprawa została założona przed jego uregulowaniem). Podstawę ich roszczeń może stanowić sama ustawa o księgowości. Górnik pieniądze za Milika otrzymał z Niemiec w lutym 2013 i od tego momentu miał 14 dni na spłacenie Rozwoju. Opierając się na wspomnianej ustawie, odsetki za zwłokę można wyliczyć na 78.000 euro, natomiast z umowy między klubami- zdaniem prawnika Rozwoju – powinny wynosić więcej, bo 109.000 euro.

W całej sprawie zaczyna się pojawiać jeszcze jeden interesujący wątek. Pojawili się już mianowicie chętni – dokładniej podmioty działające w sporcie – do wykupienia długu, po jego sądowym potwierdzeniu, od Rozwoju, który szuka pieniędzy na transfery i poprawę infrastruktury po awansie do I ligi.

Źródło: dziennikzachodni.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments