Rozkład jazdy naszych zgód: Poza Hajdukiem wszyscy zimujemy

Luq  -  30 listopada 2016 18:06
0
1301
zgody

Na placu gry pozostał już tylko Hajduk Split. Drużyny naszych pozostałych zgód rozpoczęły już zimowanie i kolejne mecze rozegrają dopiero w 2017r. W minionym tygodniu zgodnie wszyscy wygrali, w tym Wisłoka, która sparingowo pokonała Metal Tarnów.

Hajduk Split

Hajduk Split – NK Inter Zapresić 2:0
Bramki: Kożulj (32′), Erceg (38′)
Hajduk: Stipica, Juranovic, Nizic (Jefferson 65′), Simic, Kvesic, Kozulj, Gentsoglou, Barry, Vlasic (Tudor 63′), Futacs (Said 73′), Erceg.
Inter: Čović, Mesfin, Komorski (76′ Begić), Filipović, Čeliković, Šoljić, Brlećić, Blažević (39′ Polizzi), Puljić, Zulim (55′ Bosec), Kolar.
Żółte kartki: Śimić, Jefferson – Poljuć, Śoljić, Polizzi.
Czerwona kartka: Śimić (78′ druga żółta)
Sędzia: Ivan Vučković (Zagreb)
Widzów: 6.510

W meczu 17 kolejki MaxTV Pierwszej Ligi, Hajduk pokonał na Poljudzie Inter Zapresić 2:0. Oba gole padły w pierwszej połowie, kiedy to Hajduk zdominował rywala i stworzył sobie wiele okazji bramkowych. W tej części gry oddał aż 16 strzałów na bramkę, z czego 9 było celnych. Pierwszego gola zdobył Kożulj w 32′ a drugiego zaledwie sześć minut później Erceg. Druga połowa nie była już tak dobra w wykonaniu gospodarzy, szczególnie od momentu, gdy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Śimić. Hajduk miał wprawdzie jeszcze kilka okazji do gola, ale bramki już nie zdobył. Podopieczni trenera Puśnika zajmują wciąż trzecią lokatę, ale czwarty Osjek ma tylko punkt mniej. Do lidera z Rijeki strata to aż 11pkt.

W następnym meczu, który zostanie rozegrany 30.11.2016r. o godz. 19:00, Hajduk zmierzy się w ćwierćfinale Pucharu Chorwacji z RNK Split. W lidze czeka go wyjazd do Slaven Belupo 4.11.2016r. o godz. 15:00

Więcej na Hajduk.hr

GKS Katowice

GKS Katowice – Chrobry Głogów 2:1
Bramki: Garbacik (61′), Foszmańczyk (84′ karny) – Ilków-Gołąb (75′)
GKS: M.Abramowicz, Czerwiński, Garbacik, Praznovsky, D.Abramowicz, Foszmańczyk, Kalinkowski, Zejdler (80′ Prokić), Goncerz, Szołtys (72′ Pielorz), Lebedyński (89′ Wołkowicz).
Chrobry: Szymański, Ilków-Gołąb, Michalec, Michalski, Szubertowski (87′. Kona), Kwiecień (49′ Bonecki), M.Machaj, Danielak, B.Machaj (64′ Kaczmarek), Wojciechowski, Szczepaniak.
Żółte kartki: Prażnovsky – Szubertowski, Michalski
Sędzia: Łukasz Szczech (Warszawa).
Widzów: około 3000
image
Po dwóch porażkach z rzędu, GieKSa wróciła na dobre tory, ale nie bez trudu pokonała Chrobrego. W pierwszej połowie katowiczanie mieli kilka okazji do zdobycia gola, ale Chrobry dobrze grał w obronie i jego obrońcy większość strzałów blokowali. Goście mogli też zdobyć bramkę, ale znów z dobrej strony pokazał się Mateusz Abramowicz. Po zmianie stron podopieczni trenera Brzęczka dopięli w końcu swego i wyszli na prowadzenie w 61’, gdy w zamieszaniu najlepiej odnalazł się Garbacik. Głogowianie wyrównali w 75′, ale ostatnie słowo należało do GieKSy i Foszmańczyka, który w 81′ wykorzystał rzut karny podyktowany za zagranie ręką. Dzięki tej wygranej ekipa z Bukowej ma tylko punkt straty do lidera z Chojnic. Skrót z meczu znajdziecie tutaj.

Kolejny mecz już w nowym roku. GieKSę czeka wyjazd właśnie do Chojnic więc zapowiada się bardzo ciekawe widowisko.

ROW Rybnik

ROW Rybnik – Rozwój Katowice 2:1 (2:1)
Bramki: Dawid Bober (14′ 25′) – Dawid Bober (41′ sam.)
ROW: Daniel Kajzer, Witold Cichy, Dawid Bober,  Tomasz Balul, Paweł Jaroszewski, Sebastian Siwek (65′ Damian Koleczko), Bartosz Slisz (78′ Dawid Drozdowski, (90′ Krzysztof Koch),  Mariusz Muszalik, Gabriel Nowak, Dawid Gojny, Kamil Spratek (65′ Szymon Jary).
Rozwój: Bartosz Golik, Damian Mielnik, Przemysław Gałecki, Łukasz Kopczyk, Marcin Kowalski (75′ Bartosz Marchewka), Tomasz Wróbel (71′ Adam Żak), Dawid Domański (34′ Bartosz Jaroszek), Tomasz Szatan, Mateusz Ostaszewski (73′ Grzegorz Marszalik), Bartosz Sobotka, Mateusz Wrzesień.
Żółte kartki: Muszalik – Jaroszek.
Czerwona kartka: Mariusz Muszalik (60′ ROW 1964, za drugą żółtą).
Sędziował: Piotr Łęgosz (Włocławek).

Pozytywnym akcentem zakończyły się dla ROW-u tegoroczne rozgrywki II ligi. Po trzech z rzędu porażkach do zera i pięciu meczach bez zwycięstwa, w minioną sobotę w meczu z Rozwojem Katowice przerwał obie te serie. Wychowanek ROW-u, Dawid Bober w pierwszej połowie zdobył trzy gole, w tym jednego samobójczego. W drugiej połowie na stadionie pojawiła się gęsta mgła (smog?!), przez co kibice na trybunach nie widzieli prawie nic, ale piłkarze zdecydowali się kontynuować grę. Podobno w tej części spotkania nie padła już żadna bramka, więc po 43 dniach przerwy znowu mogliśmy cieszyć się ze zdobytych trzech punktów. Mimo zwycięstwa 2:1, ROW przerwę zimową spędzi na pozycji spadkowej. Liczymy na owocną pracę w zimie i lepsze wyniki na wiosnę!

Kolejny mecz „Grubiorze” rozegrają dopiero w marcu gdy pojadą do Stargardu Szczecińskiego na spotkanie z Błękitnymi.

Więcej o ROW Rybnik znajdziecie na ROW.Rybnik.pl

Wisłoka Dębica

Wisłoka Dębica – KS Metal Tarnów (A-Klasa) 4:1
wisloka_sparing

Wisłoka Dębica wygrała z KS Metal Tarnów (A-Klasa) 4:1 w drugim meczu kontrolnym rozegranym na Euro boisku. Również w tym spotkaniu sztab szkoleniowy miał okazję przyjrzeć się kilku testowanym zawodnikom. Wstępnie piłkarze Wisłoki rozegrają 8 meczów kontrolnych, z czego połowę z drużynami występującymi, na co dzień w IV ligach. Oczywiście rozpiska sparingów może ulec zmianie.
Przypominamy, że „Biało-Zieloni” przerywają treningi 15 grudnia, by 10 stycznia rozpocząć już przygotowania do rundy wiosennej.
Plan sparingów:
21.01 – Bruk Bet Nieciecza II (Klasa okręgowa – Tarnów)
28.01 – Tarnovia Tarnów (IV liga)
04.02 – Czarni Jasło (IV liga)
11.02 – Wolania Wola Rzędzińska (IV liga)
18.02 – Polan Żabno (Klasa okręgowa – Tarnów)
25.02 – Chemik Pustków (Klasa okręgowa – Dębica)
04.03 – Wisłok Wiśniowa (IV liga)
11.03 – Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska (Klasa okręgowa – Tarnów)

Kolejny mecz o punkty, Wisłoka rozegra już wiosną a jej przeciwnikiem będzie Wilga Widełka. Spotkanie zostanie rozegrane w ostatni weekend marca, a dokładna data zostanie jeszcze podana.

Więcej o Wisłoce znajdziecie na WisłokaDębica.pl

Najbliższe mecze naszych zgód

Hajduk: RNK Split – Hajduk Split 30.11.2016r. 19:00 (Puchar Chorwacji)
Slaven Belupo – Hajduk Split 04.11.2016r. o godz. 15:00 (Liga)
GieKSa: Chojniczanka Chojnice – GKS Katowice luty 2017r.
ROW: Błękitni Stargard Szczeciński – ROW Rybnik marzec 2017r.
Wisłoka: Wilga WidełkaWisłoka Dębica 25.03.2017r. godz. 14:00 (data może się zmienić)

Źródło: Hajduk.hr / ROW.Rybnik.pl / WislokaDebica.pl / Roosevelta81.pl