Rozbieramy stadion 1. Spis budynków przeznaczonych na stracenie

kamres  -  19 czerwca 2013 13:01
0
827

stadion_trybuna_glowna

Serwis Roosevelta81.pl przygotował kilka artykułów na rozgrzewkę przed niezwykle interesującym cyklem. Na razie przyjrzymy się obiektom, które w przyszłości znikną z powierzchni ziemi i przejdą lub przeszły już do historii.

Pojemność starego stadionu wynosiła 17 722 miejsc w tym 11 722 siedzących, w tym około 3 020 krzesełek. Przed rozpoczęciem wyburzeń należało wpierw odciąć prąd i inne instalacje, zdemontować wyposażenie, całą stolarkę i ślusarkę, rozebrać konstrukcje dachu oraz pozostałe elementy obiektu przeznaczonego do rozbiórki. W ramach budowy nowego stadionu Górnika Zabrze do wyburzenia przeznaczone zostały poniższe obiekty:

– trybuna główna
– trybuny ziemne
– budynek klubowy
– maszty oświetleniowe boiska głównego. Zlokalizowane były poza trybunami w narożach boiska. Posiadały moc 1600 luxów. Maszty po wschodniej stronie obiektu oświetlały również dodatkowo boiska boczne. Zostały one zbudowane ze stali, a ich przekrój poprzeczny to dziesięciobok oparty na elipsie z osiami u podstawy o długościach 3,0 i 2,64 metrów. Ciężar jednego masztu wynosił 21 741 kilogramów, a ich wysokość sięgała 42,80 metrów.
– maszty oświetleniowe boisk bocznych miały wysokość około 22 metrów.
– tablica świetlna
– garaże, warsztaty, szatnie, pralnia
– stacje transformatorowe
– sanitariaty
– budynki przy bramie wschodniej
– kasy
– zbiornik retencyjny (przeniesiony tymczasowo za trybunę północno-zachodnią)
– pompownia
– budka strażnika
– hala lekkoatletyczna

źródło: Roosevelta81.pl/projekt stadionu
foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments