Roman Kołtoń: Smak takiego meczu, to absolutnie coś niepowtarzalnego!

Luq  -  15 marca 2024 18:34
0
866

Kontynuujemy naszą serię wywiadów, a skoro we wcześniejszym wypowiadał się Bożydar Iwanow, nie mogliśmy nie poprosić także o komentarz innego dziennikarza Polsat Sport. Roman Kołtoń, bo to nasz kolejny rozmówca, prowadzi również program, w którym gościł już choćby samego Lukasa Podolskiego, „Prawda Futbolu”. A jaka jest prawda Romana Kołtonia Wielkich Derbów Śląska? Zapraszamy do lektury.

W przeciwieństwie do redakcyjnego kolegi Roman Kołtoń widzi większe szanse na powodzenie Ruchu: – Tabela pokazuje, że faworytem jest Górnik, ale mówiłem, jak tylko trener Niedźwiedź objął posadę, że Ruch będzie punktował. A na pewno będzie ciekawie grał, bo to jeden z najlepszych trenerów w Polsce. To może być taki mecz, że „Niebiescy” zapunktują, bo publiczność niesie. Smak takiego meczu, to absolutnie coś niepowtarzalnego! ⁠Ruch może grać w pressingu, w dużej intensywności i wtedy Górnik będzie miał kłopoty. Z kolei zabrzanie mogą liczyć na kontry, ten ich ofensywny kwartet Kapralik-Kozuki-Ennali-Podolski może być groźny. Od 1.12.2023 r. Górnik na 8 meczów w lidze przegrał tylko jeden.

Nie mogło z naszej strony zabraknąć również pytania o najbardziej zapamiętane Wielkie Derby Śląska. – Szczególnie pamiętam WDŚ z 2008 roku, bo wtedy na meczu pojawiło się ponad 40 tyś widzów. To było wydarzenie! Drużyny wyprowadziły legendy, które miałem okazję poznać – Włodek Lubański i Gerard Cieślik. – wspomina Roman Kołtoń.

Graj i wygrywaj z nami na betcris.pl

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: polsatsport.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments