Robert Warzycha: Nie wyobrażam sobie, żeby ktoś przede mną zamknął na klucz drzwi

Milo  -  21 lipca 2014 11:12
0
764

Warzycha_Dankowski_GKS_Sparing_1415

Robert Warzycha to wielokrotny reprezentant Polski i kapitan narodowego zespołu. Wyjechałem potem za granicę, grałem w Premiership, w USA, mam nadzieję, że nikt nie będzie dawał mi policyjnej obstawy i zabraniał poruszania się po stadionie podczas meczów – mówi w wywiadzie dla „Faktu” Robert Warzycha, dyrektor sportowy Górnika Zabrze.

O co w nowym sezonie będzie grał Górnik?

– Sytuacja każdego zespołu w lidze jest taka, żeby bić się o czołową ósemkę i walczyć potem o mistrzostwo. My nie jesteśmy w tym względzie wyjątkiem. Poprzedni sezon pokazał, że jak się znajdzie w dolnej grupie, to wiele może się zdarzyć. Zagłębie Lubin było tam w gronie faworytów, a spadło. Trzeba więc robić wszystko, żeby ponownie być w gronie najlepszych.

Pełni pan teraz w Górniku funkcję dyrektora sportowego. Jak faktycznie będzie pan prowadził zespół?

– Wiadomo było, że trzeba będzie respektować obowiązujące przepisy. Nie posiadam polskiej licencji trenerskiej, podkreślam polskiej, co nie pozwala mi na to, żeby usiąść na ławce trenerskiej. Jestem w trakcie jej robienia i zrobię wszystko, żeby ją uzyskać. Do tego czasu będę pomagał w inny sposób.

Jak w takim razie będzie się pan kontaktował z trenerem Józefem Dankowskim?

– Znajdziemy coś. Poza tym Józek jest na tyle dobrym i doświadczonym trenerem, że od początku do końca może prowadzić drużynę. W Górniku pracował już z wieloma zespołami.

Nie obawia się pan jednak, że grając na wyjazdach inni mogą utrudniać podczas meczów komunikowanie się pana z zespołem, na przykład utrudniać wejście do szatni w przerwie?

– Nie wyobrażam sobie, żeby ktoś przede mną zamknął na klucz drzwi. Robert Warzycha to wielokrotny reprezentant Polski i kapitan narodowego zespołu. Wyjechałem potem za granicę, grałem w Premiership, w USA, mam nadzieję, że nikt nie będzie dawał mi policyjnej obstawy i zabraniał poruszania się po stadionie podczas meczów.

Źródło: Fakt
Foto: Ewa Dolibóg/Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments