Robert Warzycha: Cele powinny być jak najwyższe

Torcidos  -  23 czerwca 2015 15:36
0
608

Warzycha_Legia_Górnik1415– Najpierw musi się wykrystalizować kadra Górnika, muszę wiedzieć, jakich będę miał piłkarzy i wtedy będziemy mogli sobie wyznaczyć określone cele sportowe. A cele, jak to w przypadku Górnika, powinny być jak najwyższe – powiedział w rozmowie z oficjalną stroną klubową, Robert Warzycha, dyrektor sportowy Górnika.

Przygotowania do nowych rozgrywek rozpoczęły się – tradycyjnie – od badań wydolnościowych. Jaką wiedzę mogą ci dać na tym etapie?
– Rzeczywiście, zaczęliśmy od badań wydolnościowych na AWF Katowice. Te badania robione są od niedzieli i potrwają do wtorku. Jaką wiedzę mogą mi dać? Przede wszystkim chcemy mieć rozeznanie, co do możliwości motorycznych zawodników. To najważniejsza sprawa.

Pierwszym sparingpartnerem Górnika będzie GKS Katowice, z którym zagracie w najbliższą sobotę.
– Zagramy z „GieKSą”, a zaraz po sparingu jedziemy na zgrupowanie do Opalenicy. Ten sparing powinien nam dać pewien przegląd kadry zespołu. Kadra zawodnicza, którą zabierzemy do Opalenicy będzie już wyselekcjonowana. Ten mecz powinien nam pomóc w kwestii selekcji. Chciałbym jednak zaznaczyć, że podjęte decyzje personalne nie będą ostateczne. Będziemy mogli wybrać grupę zawodników, która pojedzie na obóz do Opalenicy, a reszta będzie trenować na miejscu w Zabrzu.

Jakie nadzieje wiążesz z nowym sezonem i jakie cele sportowe będą przed zespołem postawione?
– Najpierw musi się wykrystalizować kadra Górnika, muszę wiedzieć, jakich będę miał piłkarzy i wtedy będziemy mogli sobie wyznaczyć określone cele sportowe. A cele, jak to w przypadku Górnika, powinny być jak najwyższe…

Źródło: gornikzabrze.pl
Foto: Ewa Dolibóg/Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments