Road to Russia! Górnicy powołani do reprezentacji Polski!

Torcidos  -  16 marca 2018 12:42
0
4372

W piątek selekcjoner reprezentacji Polski, Adam Nawałka, uzupełnił kadrę na towarzyskie spotkania z Nigerią oraz Koreą Południową zawodnikami z Ekstraklasy. Wśród powołanych znalazło się dwóch piłkarzy Górnika – Damian Kądzior oraz Rafał Kurzawa! Gratulacje! Duma dla naszego klubu!

Dla Damiana będzie to kolejna szansa na wyczekiwany debiut w reprezentacji Polski. Nasz skrzydłowy był wcześniej dwukrotnie powoływany do kadry narodowej, ale nie doczekał się występu z orzełkiem na piersi. Wydaje się, że tym razem musi już zadziałać reguła „do trzech razy sztuka”. O jedno powołanie mniej ma Rafał Kurzawa, który jednak debiut ma już za sobą, kiedy to wszedł na boisko w towarzyskim spotkaniu z Meksykiem w 83 minucie spotkania. Było to w listopadzie ubiegłego roku.

Powołania na marcowe spotkania towarzyskie są niezwykle kluczowe, bo będzie to ostatnie takie zgrupowanie przed samymi Mistrzostwami Świata w Rosji. A to oznacza, że Ci, którzy znaleźli się w kadrze na mecze z Korę Południową oraz Nigerią są już naprawdę blisko wyjazdu na najważniejszą imprezę piłkarską na świecie. Oczywiście ani Damian ani Rafał nie mają takich przywilejów u selekcjonera, jak Sławomir Peszko czy Artur Jędrzejczyk, którzy powołania dostają już wyłącznie za nazwisko. Dlatego warunkiem wyjazdu do Rosji musi być naprawdę wysoka forma w lidze.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

 

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments