Rezerwy zdemolowały rywali

Kaszpir  -  29 maja 2019 19:05
0
4534

Drugi zespół Górnika wysoko pokonał Lechię Dzierżoniów 5:0. Łupem bramkowym podzielili się: Krzysztof Kiklaisz x2, Adam Fic x2, Jakub Belica, Bartosz Gałązkiewicz oraz Dominik Miłek.

Rezerwy Górnika długo nie mogły odczarować boiska Sparty. Kibice na zwycięstwo „dwójki” w Zabrzu czekali od początku listopada, czyli niemal pół roku. Wreszcie podopiecznym Piotra Gierczaka udało się to uczynić w przedostatnim pojedynku przed własną publicznością w obecnym sezonie. „Trójkolorowi” zwyciężyli zresztą w bardzo efektowny sposób. Losy spotkania rozstrzygnęły się w ostatnim kwadransie pierwszej połowy środowego pojedynku, kiedy gospodarze zaaplikowali przyjezdnym pięć goli.

Po zmianie stron długo utrzymywał się rezultat ustalony do przerwy. W ostatnich fragmentach Górnicy dołożyli kolejne dwa trafienia, co oznaczało demolkę rywali. Dzięki tej wygranej zabrzanie mają w dorobku 51. punktów. W następnej kolejce zmierzą się w Pawłowicach Ślaskich z tamtejszym Pniówkiem.

Górnik II Zabrze – Lechia Dzierżoniów 7:0 (5:0)

1:0 – Belica, 33′
2:0 – Kiklaicz, 34′
3:0 – Fic, 36′
4:0 – Gałązkiewicz, 44′
5:0 – Kiklaisz, 45′
6:0 – Miłek, 86′
7:0 – Fic, 90′

Górnik II: Bielica, Surowiec, Fic, Jaksik, Pisarek (81′ Miłek), Kamiński, Kulanek, Nowakowski (49′ Martuszewski), Belica (62′ Flak), Kiklaisz, Gałązkiewicz (69′ Lukoszek)