Rezerwy w sobotę z „Cidrami”

Kaszpir  -  6 października 2018 10:43
0
1915

W sobotę drugi zespół Górnika podejmuje w Zabrzu Ruch Radzionków.

Klub z Radzionkowa powstał w 1919 roku, największym sukcesem były występy „Cidrów” w ekstraklasie w latach 90-tych. Ruch w elicie grał trzy sezony, a najbardziej udany był ten pierwszy. W premierowym meczu na najwyższym szczeblu rozgrywek „żółto-czarni” rozgromili Widzew Łódź (5:0) z wieloma znakomitymi piłkarzami. Do tego dołożyli zwycięstwa Lechem (4:1), czy broniącym tytułu ŁKS-em Łódź (4:0). Mecze rozgrywano na stadionie przy Narutowicza, gromadziły one często, blisko 10 000 ludzi. Ostatecznie „Cidry”, pod wodzą słynnego Mariana „Ecika” Janoszki, uplasowały się na szóstym miejscu w lidze. Po dwóch sezonach Ruch pożegnał się z ekstraklasą i do takiej świetności nigdy już nie powrócił.

Tyle historii, choć dodajmy jeszcze, że aktualny beniaminek III-ligi, awans do niej świętował po wygranych meczach barażowych z lokalnym rywalem Polonią Bytom. Wszystko działo się jeszcze na stadionie przy Narutowicza, którego dzisiaj już nie ma, a zespół Ruchu występuje na obiektach Sokoła Orzech.

W obecnych rozgrywkach radzionkowianie spisują się bardzo przyzwoicie. Czternaście punktów, 9. miejsce w tabeli. Najgroźniejszym zawodnikiem naszych najbliższych rywali jest Robert Wojsyk, mający na swoim koncie 7. trafień.
 
Górnik po dwóch bolesnych porażkach, będzie z pewnością chciał się zrehabilitować w oczach kibiców. Jak dotąd zabrzanie zgromadzili jedenaście „oczek”, co plasuje ich na 12. pozycji w lidze.
 

Górnik II Zabrze – Ruch Radzionków, sobota 6 października godz. 16:00, Zabrze-Mikulczyce, ul. Mickiewicza 66 A. Wstęp wolny!

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments