Rezerwy Górnika z kolejną porażką

Torcidos  -  6 maja 2017 20:13
0
6017

Rezerwy Górnika nie dotrzymały kroku pierwszej drużynie. W sobotę zespół Józefa Dankowskiego przegrał w Mikulczycach z Pniówkiem Pawłowice Śląskie 1:3. Jedyną bramkę dla „Trójkolorowych” zdobył Dominik Lasik.

Od pierwszego gwizdka sędziego tempo meczu było wysokie, co jednak nie przekładało się na sytuacje podbramkowe. Dziać się zaczęło dopiero w ostatnim kwadransie pierwszej połowy, kiedy to obie drużyny dały sobie po razie. Gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Dominik Lasik, który dobrze odnalazł się w polu karnym i pewnym strzałem pokonał bramkarza. Kilka minut później Pniówek odpowiedział za sprawą Adama Żaka i jego fantastycznej bramki zza pola karnego.

W drugiej połowie, dla odmiany, najwięcej ciekawego działo się w pierwszym kwadransie. Wszystko to za sprawą Pniówka, który w przeciągu trzech minut zdobył dwie bramki. Najpierw gola zdobył Szczyrba, a chwilę później Przybyła nie dał żadnych szans Szymańskiemu, wykorzystując dokładnie dośrodkowanie z prawego skrzydła. Górnik starał się zdobyć kontaktowego gola, ale więcej bramek w tym meczu już nie oglądaliśmy.

Górnik II Zabrze – Pniówek Pawłowice Śląskie 1:3 (1:1)
1:0 – Lasik 33′