Remisy „GieKSy” i Wisłoki. Kolejna porażka ROW-u

Milo  -  6 kwietnia 2014 15:07
0
1025

GKS_Katowice-Lęczna

W sobotę swoje spotkania rozgrywały nasze zgody na I-ligowym froncie GKS Katowice przed własną publicznością zremisował z Górnikiem Łęczna 1:1, natomiast ROW Rybnik poległ w spotkaniu wyjazdowym z Sandecją Nowy Sącz 0:1. IV-ligowa Wisłoka Dębica bezbramkowo zremisowała w meczu wyjazdowym z wiceliderem tabeli Wólczanką Wólka Pełkińska.

W Katowicach od pierwszych minut pozytywnie chcieli pokazać się gospodarze tego spotkania. Pierwszy celny strzał w tym spotkaniu obejrzeliśmy w 14. minucie i od razu zakończył się golem dla gości. Na prowadzenie piłkarzy z Łęcznej wyprowadził Łukasz Zwoliński. W 32. minucie Przemysław Pitry wyśmienitym podaniem obsłużył Rafała Pietrzaka, który wykorzystał dogodną sytuację i doprowadził do remisu. W drugiej połowie tempo meczu spadło, a dogodnych okazji bramkowych było jak na lekarstwo. Katowiczanie w tym spotkaniu zaprezentowali się słabo, ale wystarczyło to, aby zremisować z liderem.

W 46. minucie spotkania na boisku pojawił się Szymon Skrzypczak, jednak po raz kolejny o jego grze nie można napisać nic dobrego.

[youtube id=”oZQJ1chL51o”]

Bramki z meczu GKS Katowice – Górnik Łęczna

ROW Rybnik w dalszym ciągu kontynuuje swoją fatalną serię i coraz bardziej osiada na dnie I-ligowej tabeli. W pierwszej połowie spotkania żadna z drużyn nie potrafiła osiągnąć przewagi. W drugiej połowie na prowadzenie wyszła Sandecja, a gola głową strzelił były zawodnik Górnika Zabrze Maciej Bębenek. Warto dodać, że wyraźny błąd w tej sytuacji popełnił bramkarz ROW-u, który minął się z piłką. Wynik utrzymał się do końca spotkania, a goście wracali do Rybnika bez punktów.

Całe spotkanie rozegrał Szymon Sobczak wypożyczony z Górnika napastnik. Najbardziej aktywny był w końcówce spotkania, jednak nie starczyło to na zdobycie wyrównującej bramki.

Wisłoka Dębica w meczu wyjazdowym z Wólczanką Wólka Pełkińska zremisowała 1:1.Przez cały mecz przewagę mieli gospodarze, a Wisłoka skutecznie się broniła. Drużyna z Dębicy po 20 kolejkach jest liderem tabeli z 45 punktami na koncie.