Rekord – Górnik II 3:0. Wysoka przegrana na początek

Kaszpir  -  4 sierpnia 2018 17:04
0
4027

Drugi zespół Górnika przegrał z Rekordem Bielsko-Biała 3:0. Bramki dla gospodarzy zdobyli: Wróbel, Ogrócki oraz Hilbrycht.

„Trójkolorowych” w inauguracyjnym spotkaniu poprowadził nowy trener, były piłkarz Górnika, Piotr Gierczak. Zabrzanie przystąpili do tego meczu z m. in. Marcinem Urynowiczem oraz Rafałem Wolsztyńskim, ten drugi zniknął ostatnimi czasy „radarów”, jeśli mowa o pierwszym zespole. W defensywie natomiast ponownie zobaczyliśmy Meika Karwota, a także Dariusza Pawłowskiego.

Spotkanie od początku, pomimo żaru lejącego się z nieba, było prowadzone w niezłym tempie. Obie drużyny wykazywały sporą ochotę do gry. Jako pierwsi piłkę do bramki skierowali zabrzanie, ale gol Urynowicza nie został uznany, ponieważ arbiter odgwizdał spalonego. Co nie udało się przyjezdnym, udało się za to gospodarzom. Po upływie kwadransa „rekordziści” wykonywali rzut wolny, który przyniósł im pierwszą bramkę. Wróbel wykorzystał dobre dośrodkowanie i głową skierował futbolówkę do bramki Jakuba Szymańskiego. Po upływie kolejnych 15 minut, Urynowicz stanął przed szansą na zdobycie wyrównującego gola. Przegrał jednak pojedynek sam na sam z bielskim bramkarzem. Gra obu zespołów mogła się podobać, ale nieliczni kibice więcej trafień do przerwy już nie zobaczyli.

Drugą odsłonę lepiej zaczęli podopieczni Gierczaka i ponownie to „Uryn” miał okazję. Piłka po jego strzale obiła tylko słupek. W tym momencie powtórzyła się sytuacja z pierwszej części, kiedy po niewykorzystanej szansie Górnika, gospodarze zdobyli gola. Dokładnie 120 sekund później piłkarze Rekordu cieszyli się z podwyższenia rezultatu. Ładną akcję „rekordzistów” wykończył celnym strzałem Ogrócki. Od tego momentu animusz gości zaczął słabnąć, natomiast miejscowi czuli się z każdą minutą pewniej na boisku. Efektem tego było trzecie trafienie autorstwa Hilbrychta. Piłkarze Górnika kończyli ten mecz w dziesiątkę, ponieważ za wznowienie gry bez gwizdka, Karwot obejrzał drugą żółtą kartkę. W tym momencie jakiekolwiek mrzonki na wywiezienie choćby punktu można było odłożyć na bok. Chociaż gospodarze do końca zagrażali bramce Szymańskiego, nie zdołali już podwyższyć i tak efektownej victorii. Niestety, Górnik III-ligowe rozgrywki rozpoczął od wysokiej porażki. Wliczając w to wiosenne zmagania, był to 10! mecz bez wygranej. Można by powiedzieć nowy sezon – stare problemy. W następnej kolejce zabrzanie podejmą u siebie drużynę Ślęzy Wrocław.

Rekord Bielsko-Biała – Górnik II Zabrze  3:0 (1:0)

1:0 – Wróbel, 16′
2:0 – Ogrocki, 52′
3:0 – Hilbrycht, 77′

Rekord: Żerdka – Żołna, Wyroba, Kareta, Caputa, Gleń, Hilbrycht, Szymański, Ogrocki, Czaicki, Wróbel
Trener: Piotr Jaroszek

Górnik: Szymański – Jaksik, Surowiec, Karwot, Kulanek, Pawłowski (64′ Wojdanowski), Kubica, Kopia (78′ Staśkiewicz), Cybulski (64′ Jaworski), R. Wolsztyński, Urynowicz
Trener: Piotr Gierczak