Raport z wypożyczeń Górnika: Gol Króla, dobry mecz Wodeckiego

Torcidos  -  27 maja 2014 20:00
0
881

wojciech_krol_rozwoj_1314

Niezła kolejka naszych zawodników na wypożyczeniach. Wreszcie na dobrym poziomie zagrał Marcin Wodecki, mając duży udział w zwycięstwie GKS-u Tychy. Na boiskach drugiej ligi do siatki trafił Wojciech Król, powoli wracający do formy po przerwie związanej z kontuzją. Bartosz Kopacz rozegrał kolejne nienaganne spotkanie, będąc filarem defensywy Niecieczy.

I LIGA

Kluczowe podanie Wodeckiego, bezradny Kuchta
Wreszcie pokazał to, z czego słynął wcześniej Marcin Wodecki. Aktywny na skrzydle wypracował wiele sytuacji dla swojej drużyny. To właśnie po jego zagraniu jeden z piłkarzy GKS-u podał do Denisa Popovicia, który skierował z bliskiej odległości piłkę do siatki. Na pewno jeden z najlepszych meczów Marcina od momentu przejścia do Tychów. Porażka z GKS-em była dla Okocimskiego piątą porażką z rzędu. Gdyby nie Mateusz Kuchta wyniki kończyłyby się bardziej spektakularnie. Jednak nasz młody bramkarz wielokrotnie ratował skórę nieporadnym obrońcą, również w niedzielnym meczu. Kilka dobrych interwencji i porażka 0:2 jest najniższym wymiarem kary.

Pewny Kopacz
Tylko dwa pierwsze kluby straciły mniej bramek od Niecieczy w tym sezonie. Nie mała w tym zasługa Bartosza Kopacza, który rządzi i dzieli w defensywie Termaliki. Miedź nie stworzyła sobie żadnej klarownej sytuacji, co tylko podnosi notę naszemu obrońcy.

Przeciętny występ Płonki
Nie miał łatwego życia w niedzielne popołudnie. Wiele akcji Puszcza przeprowadzała prawą stroną, i kilka razy został ograny na boku obrony. Przy bramce dla gospodarzy to właśnie Michał pilnował Krzysztofa Zarębę, strzelca gola.

Niewidoczny Margol
Na 30 minut przed końcem spotkania z Wisłą Płock na boisku pojawił się Tomasz Margol, jego wejście z ławki rezerwowych drużynie Sandecji zbyt dużo nie dało. Swoją obecność na murawie zaznaczył w 83 minucie otrzymując żółtą kartkę.

GKS Tychy – Okocimski Brzesko 2:0 (0:0)
90 minut Mateusza Kuchty (Okocimski Brzesko)
78 minut Marcina Wodeckiego (GKS Tychy)

Nieciecza – Miedź Legnica 2:0 (2:0)
90 minut Bartosza Kopacza (Nieciecza)

Stomil Olsztyn – GKS Katowice 3:1 (1:0)
Poza kadrą Szymon Skrzypczak (GKS Katowice)

Wisła Płock – Sandecja Nowy Sącz 2:0 (1:0)
Od 61 minuty Tomasz Margol (Sandecja Nowy Sącz)

Puszcza Niepołomice – ROW Rybnik 1:1 (0:0)
90 minut Michała Płonki (ROW)
Cały mecz na ławce Mateusz Słodowy (ROW)
Pauza za czerwoną kartkę Szymon Sobczak (ROW)

II LIGA

Bramka na otarcie łez
Małe wejście smoka zaliczył Wojciech Król. Wchodząc z ławki strzelił pierwszą bramkę po długiej przerwie, jednak było to tylko na otarcie łez ponieważ na tablicy wyników widniał już wynik 3:0 dla Chrobrego Głogów. Choć mecz zakończył się wynikiem 4:1 dla gospodarzy, możemy się cieszyć z bramki naszego młodego pomocnika.

[youtube id=”2MI3PHoDS7c”]

Bedronka przegrywa w Bytomiu
Nie był to najlepszy dzień defensywy Calisii Kalisz. Bedronka i spółka grali nerwowo w obronie, a bramki tracili na własne życzenie. Trudno jednak o motywację w zespole Calisii jeśli lada moment spadną do III ligi.

Chrobry Głogów – Rozwój Katowice 4:1 (1:0)
Od 57 minuty Wojciech Król (Rozwój Katowice)
Poza kadrą Fabian Piasecki (Rozwój Katowice)

Polonia Bytom – Calisia Kalisz 2:0 (0:0)
87 minut Michała Bedronki (Calisia Kalisz)

MKS Kluczbork – Bytovia Bytów 2:1 (1:1)
Od 90 minuty Przemysław Kwaśniewski (MKS Kluczbork)

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: rozwoj.info.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments