Raport kartkowy sezonu 2025/26: Pierwsze "żółtko" Sadilka

0
863

Bezbramkowym remisem 0:0 zakończyło się niedzielne spotkanie Widzewa Łódź
z Górnikiem Zabrze. Choć pojedynek obu drużyn zapowiadał się niezwykle ciekawie, to zabrakło w nim goli i zespoły finalnie podzieliły się punktami.

Czuwający nad prawidłowym przebiegiem spotkania, Karol Arys tylko raz sięgnął do kieszonki po żółty kartonik, pokazując go zawodnikowi gości. Ukarany przez arbitra został Lukas Sadilek, dla którego jest to pierwsze "żółtko" w bieżących rozgrywkach. 

Sytuacja kartkowa Górnika Zabrze po 26. kolejce PKO Ekstraklasy (żółte kartki):


6 -
Patrik Hellebrand
4 - Lukas Ambros, Rafał Janicki
3 - Sondre Liseth, Erik Janża, Lukas Podolski
2
 - Ousmane Sow, Kryspin Szcześniak, Josema
- Gabriel Barbosa, Maksymilian Pingot, Jarosław Kubicki, Bastien Donio, Natan Dzięgielewski, Michal Sacek, Lukas Sadilek

Sytuacja kartkowa po 26. kolejce PKO Ekstraklasy (czerwone kartki):

- Lukas Podolski

żółty zawodnik ukarany żółtą kartką
czerwony - zawodnik ukarany czerwoną kartką
zielony - 
zawodnik powraca po pauzie kartkowej


W PKO BP Ekstraklasie zawodnika czeka jeden mecz przymusowej pauzy za żółte kartki, jeśli zbierze ich cztery lub osiem. Od 12 żółtych kartek (16, 20 itd.) kara zawieszenia wynosi już dwa mecze.

Źródło: Roosevelta81.pl
Grafika: Łukasz

0 komentarzy