W meczu 19. kolejki PKO Ekstraklasy Górnik Zabrze zremisował z Puszczą Niepołomice (1:1). Rozczarowaniem wśród kibiców kończy się więc mecz pierwszej kolejki rundy wiosennej. Spotkanie sędziował Paweł Malec z Łodzi, który pokazał dwie żółte kartki. Wśród zabrzan swoje pierwsze napomnienie w tym sezonie otrzymał Josema, u gości ukarany został Herman Barkouski. W następnej kolejce Górnik zagra na wyjeździe ze szczecińską Pogonią.5 - Damian Rasak
4 - Rafał Janicki, Kamil Lukoszek
3 - Taofeek Ismaheel, Lukas Podolski
2 - Michał Szromnik, Erik Janża, Norbert Wojtuszek
1 - Josema, Aleksander Buksa, Patrik Hellebrand, Paweł Olkowski, Dominik Szala, Yosuke Furukawa, Lukas Ambros, Luka Zahović, Nikodem Zielonka, Manu Sanchez
Sytuacja kartkowa po 19. kolejce PKO Ekstraklasy (czerwone kartki):
2 - Rafał Janicki
1 - Kryspin Szcześniak
żółty - zawodnik ukarany żółtą kartką
czerwony - zawodnik ukarany czerwoną kartką
zielony - zawodnik powraca po pauzie kartkowej
* kursywą zaznaczeni zawodnicy już nie grający w Górniku
W Ekstraklasie zawodnika czeka jeden mecz przymusowej pauzy za żółte kartki, jeśli zbierze ich cztery lub osiem. Od 12 żółtych kartek (16, 20 itd.) kara zawieszenia wynosi już dwa mecze.
Źródło: Roosevelta81.pl
Grafika: Łukasz






