Rafał Wolsztyński i Konrad Nowak wrócili do treningów z drużyną!

Torcidos  -  7 maja 2018 19:27
0
7444

Kolejna pozytywna wiadomość dotarła do nas z Górnika. Po niedzielnym zwycięstwie w Lubinie oficjalna strona klubu poinformowała, że Rafał Wolsztyński i Konrad Nowak trenowali w poniedziałek z zespołem!

Już minęło ponad pół roku, odkąd ostatni raz oglądaliśmy na boisku Rafała i Konrada. Obaj na wczesnym etapie rundy jesiennej zerwali więzadła krzyżowe w kolanie i po operacji w klinice Villa Stuart w Rzymie czekał ich kilkumiesięczny rozbrat z piłką. Mocno trzymaliśmy za nich kciuki, bo zarówno jeden jak i drugi nie pierwszy raz zmaga się z tak poważną kontuzją w swojej niedługiej przecież karierze.

W nowym roku przygotowania do powrotu na boisko ruszyły na całego. Gdy tylko naturalna murawa przy Roosevelta na to pozwoliła, nasi młodzi zawodnicy zaczęli indywidualnie trenować pod okiem terapeuty Pawła Chodunia z Centrum Fizjoterapii Fizjofit. Jeśli ktoś jeszcze nie widział, to polecamy materiał z zajęć Konrada i Rafała, który został przygotowany pod koniec kwietnia.

https://www.facebook.com/fizjofit/videos/1600440433366714/?q=Rafa%C5%82%20Wolszty%C5%84ski%20konrad%20nowak

W poniedziałek wreszcie obaj piłkarze trenowali na pełnych obrotach z zespołem. Po meczu z Zagłębiem sztab szkoleniowy podzielił piłkarzy na dwie grupy i ci, którzy w weekend grali mało lub nie grali wcale, mieli trening wyrównawczy na bocznym boisku przy Damrota. Wśród nich właśnie Konrad i Rafał.

W tym sezonie raczej na pewno ich nie zobaczymy w Ekstraklasie, biorąc pod uwagę zwłaszcza fakt, że do końca sezonu zostały trzy kolejki. Ale przecież nawet się zobaczymy, a już ruszą przygotowania do nowego. Górnik jest przecież na najlepszej drodze, by zapewnić sobie udział w eliminacjach do Ligi Europy i może się okazać, że zabrzanie rozpoczną walkę na arenie międzynarodowej jeszcze w czasie trwania Mundialu. I wtedy na pewno Rafał i Konrad będą nam bardziej potrzebni.

Źródło: Roosevelta81.pl/gornikzabrze.pl
Foto: Roosevelta81.pl/gornikzabrze.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments