Rafał Kurzawa numerem osiem na mundialach

Kaszpir  -  28 czerwca 2018 19:28
0
6805

Rafał Kurzawa wyszedł w podstawowej jedenastce reprezentacji Polski w jej ostatnim meczu na tegorocznych Mistrzostwach Świata. Przeciwko Japonii rozegrał 80 minut, na jego koszulce widniał numer „21”, skąd więc ten tytułowy nr 8? Otóż Kurzi jest ósmym zawodnikiem, który jako piłkarz Górnika zagrał w mundialowym meczu, a dwunastym „Trójkolorowym” reprezentującym zabrzański klub w największym święcie piłkarskim na świecie.

Rafał się wyróżniał

„Kurzi” okrasił swój bardzo dobry występ wspaniałą asystą, kiedy to Janowi Bednarkowi pozostało tylko przystawić nogę, aby piłka znalazła się w siatce „Samurajów”. Trzeba przyznać, że patrząc przez pryzmat wszystkich spotkań biało-czerwonych na MŚ w Rosji, Rafał, na tle blado wyglądających Polskich piłkarzy zaprezentował się znakomicie. Dobry przegląd pola, spokój oraz dokładność w rozegraniu cechowały – w przeciwieństwie do większości partnerów z boiska – „najlepszą lewą nogę” w Polsce. Należy również dodać, że był w czołówce polskich zawodników, jeżeli chodzi o przebiegnięty dystans.

Trochę liczb mundialowych

Występ Rafała podczas tegorocznego mundialu oznacza, że zabrzański dorobek został, po 32 latach, powiększony. Do tej pory „Górnicy” występowali na czterech MŚ, teraz więc ta cyfra wynosi już pięć. Był to także mecz nr. 24 w jakim zagrał piłkarz mający wpisany w rubryce „klub” -Górnik Zabrze. Jednocześnie liczba występów piłkarzy Górnika w spotkaniach mistrzowskich wzrosła do 37. Ponieważ był to pożegnalny mecz reprezentacji Polski w Rosji, na kolejny mecz piłkarza Górnika podczas światowego czempionatu musimy poczekać przynajmniej cztery lata.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: AFP

 

 

 

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments